Szumowski: są pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych

W momencie hamowania epidemii system szpitali jednoimiennych będzie modyfikowany. Są już pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych, np gdy w regionie są dwa, lub takich, które nie są obłożone w większej ilości - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Szef resortu zdrowia został zapytany podczas konferencji, jak długo będzie funkcjonował system szpitali jednoimiennych. W pytaniu powołano się także na specjalistów z zakresu chorób zakaźnych, którzy twierdzą, że być może ten system nie jest najlepszym z możliwych. "Ten system pozwolił, aby każdy pacjent z Covid był zaopiekowany" - odpowiedział Szumowski. "Patrząc na dramatyczne obrazy z Włoch, dramatyczne obrazy z Hiszpanii czy z Francji, gdzie widzieliśmy stosy trumien, które były przewożone do zakładów pogrzebowych, gdzie widzieliśmy pacjentów leżących na korytarzach pod respiratorami, stworzyliśmy taki system, który dał każdemu pacjentowi w Polsce szansę na to, żeby był objęty opieką" - mówił minister zdrowia. Jak podkreślił, "oczywiście w momencie hamowania epidemii ten system będzie modyfikowany". "Już są pierwsze decyzje o zamykaniu tych szpitali jednoimiennych, które są np. podwójne w danym regionie albo które nie są obłożone w ilości większej. W związku z tym będziemy dostosowywali ten system" - zaznaczył. Szumowski ocenił, że system szpitali jednoimiennych zadziałał i pozwolił na bezpieczne leczenie pacjentów. (PAP)
Starosta Grzegorz Swoboda, pytany przez nas o komentarz do wypowiedzi ministra Szumowskiego, poinformował nas, że nie wie, czy wśród szpitali, które wrócą do normalności jest Racibórz. Jutro, 14.05., ze starostwa wyjdzie do Warszawy pismo z wnioskiem w tej sprawie. - Oczywiście zabiegamy o to, by nasz szpital zwolniono z funkcji jednoimiennego - powiedział nam szef zarządu powiatu. O losy raciborskiego szpitala zapytaliśmy również ministra Michała Wosia. Nie mamy jeszcze odpowiedzi. Nieoficjalnie, szpital przy Gamowskiej pozostanie jednoimienny do czasu zażegnania fali zachorowań na kopalniach.



![Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740694991-dsc0307-.jpg)



![Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776184758img-4365-.jpg)



![Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776030090dsc-7778-.jpg)


![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776181824dsc-2064-.jpg)






![Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17760763921776075915photo-50-z-102-.jpg)




























Komentarze (0)
Dodaj komentarz