Od 1 czerwca mają ruszyć poradnie przy Gamowskiej

Dyrekcji szpitala oraz starostwu udało się poczynić wszelkie uzgodnienia z płatnikiem, czyli Narodowym Funduszem Zdrowia oraz Sanepidem i strażą pożarną. Poradnie będą działać w normalnym trybie, czyli pacjent będzie miał bezpośredni kontakt z lekarzem.
Porady specjalistyczne będą świadczone w budynku poradni przy ul. Gamowskiej, tyle, że wejście główne do nich znajdzie się na końcu obiektu, w miejscu dotychczasowego wejścia do dziennego oddziału chemioterapii. Ruszają już prace budowlane. Przy rejestracjach nie będzie można zejść z piętra do strefy na parterze z apteką i kioskami. To będzie nadal tzw. droga czysta dla personelu szpitala jednoimiennego. Generalnie, poradnie zostaną oddzielone od pozostałej części lecznicy. - Uzyskanie zgody na to rozwiązanie było trudne, ale udało się. Śląski NFZ, po konsultacji z centralą, dał nam zielone światło - mówi dyrektor Ryszard Rudnik. Zadowolenia nie kryje starosta Grzegorz Swoboda.
Jednorazowo w gabinecie będzie się znajdować jedna osoba, druga oczekująca przed gabinetem, kolejne na zewnątrz budynku. Szpital zapowiada system umawiania na konkretną godzinę. Będzie też bramka termowizyjna sprawdzająca temperaturę osób.
W pierwszym rzucie uruchomione zostaną prawie wszystkie poradnie z wyjątkiem chorób płuc, neurologicznej, preluksacyjnej i chorób sutka. Na Gamowskiej będą pracować lekarze i pielęgniarki - personek, który nie ma styczności z chorymi na COViD-19. Przepisy zresztą nie pozwalają na łączenie pracy w szpitalu jednoimiennym z innym miejscem świadczenia usług medycznych.
Dostępne będą poradnie: Chirurgii ogólnej, Chirurgii dziecięcej, Urologiczna, Otolaryngologiczna, Ortopedyczna, Chirurgii szczękowej, Dermatologiczna, Onkologiczna, Diabetologiczna, Ginekologiczna, Okulistyczna.
Nocna i świąteczna opieka pozostanie przy ul. Sienkiewicza.
Więcej szczegółów organizacyjnych wkrótce. Zgodę NFZ na uruchomienie już od 18 maja specjalistycznego ambulatorium otrzymał powiat kędzierzyńsko-kozielski. Będzie tam świadczona pomoc w urazach oraz porady specjalistów od 7.00 do 23.00.
Tu będzie wejście do poradni specjalistycznych

![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)

![Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766482370603854012-1173196208297703-2705687028020719186-n-2-.jpg)






![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)

























Komentarze (0)
Dodaj komentarz