Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 kwietnia 202016:08

Od 4 maja pracownicy transgraniczni zwolnieni z kwarantanny

Od 4 maja pracownicy transgraniczni zwolnieni z kwarantanny  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Podjęliśmy dzisiaj w rządzie dezycję, żeby pracownicy transgraniczni byli zwolnieni z obowiązku 14 dni kwarantanny - informuje minister Michał Woś.

- Będą mogli przekraczać granicę w związku z pracą w innym kraju. Zmiany powinny obowiązywać od poniedziałku 4 maja. Trwa procedowanie rozporządzenia - dodaje pochodzący z Raciborza minister Michał Woś. Pracownicy transgraniczni na dziś zapowiedzieli kolejny spacer protestacyjny w Chałupkach. Ponad sto osób protestowało tu w piątek w zeszłym tygodniu. Podobny spacer odbył się w Cieszynie. Z apelem o zmianę przepisów zwróciły się do polskich władz także niemieckie landy korzystające z polskich pracowników. Ci jeżdżący do pracy w Czechach chcą nie tylko zniesienia 14-dniowej kwarantanny, ale również zwiększenia liczby przejść granicznych, m.in. w powiecie raciborskim. Dla wielu dojazd do pracy to dziś konieczność pokonania nawet 100 km. W pracy nie byli od miesiąca. Korzystali ze zwolnień lekarskich lub urlopów. Cierpliwość czeskich pracodawców jest ich zdaniem na wyczerpaniu. Czesi z kolei nie mają problemów z pracą w Niemczech czy Austrii.

W projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zapisano: Od dnia 4 maja 2020 r. obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej: 1) w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym przez osoby wykonujące te czynności w tych państwach; 2) przez uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym. Osoby, o których mowa w ust. 3, przekraczając granicę państwową dokumentują Straży Granicznej wykonywanie czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych lub pobieranie nauki w państwie sąsiadującym. Uwagi można zgłaszać do 1 maja.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202613:06

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie

Pożar silosa z trocinami w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112
Reklama
Aktualności2 lutego 202619:31

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO]

Szkoła to nie statystyka. Głos społeczności Trzynastki wobec uchwały intencyjnej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
31
Racibórz:

Uchwała intencyjna Rady Miasta Raciborza dotycząca zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13 wywołała duże poruszenie wśród rodziców, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców miasta. Podczas spotkania z udziałem społeczności szkolnej głos zabrała dyrektor placówki, przedstawiając jednoznaczne stanowisko szkoły i podkreślając, że mimo decyzji władz, „Trzynastka” funkcjonuje, pracuje i planuje przyszłość.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lutego 202610:30

Pożary i pomoc ZRM. Strażacki weekend w pigułce

Pożary i pomoc ZRM. Strażacki weekend w pigułce  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Nędza
Reklama
Sport1 lutego 202600:18

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO]

Rodzice rocznika 2019/20 mistrzami Akademii Rodziców [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play oraz przede wszystkim integracja – tak w skrócie można podsumować turniej Akademii Rodziców, który zgromadził osiem drużyn reprezentujących różne roczniki. Wydarzenie miało nie tylko sportowy charakter, ale było także okazją do wspólnej zabawy i budowania relacji pomiędzy rodzicami zawodników.

opr. red., źródło i fot. MKS Unia Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport1 lutego 202620:03

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO]

Olimpia bardzo długo się męczyła, ale ostatecznie zwyciężyła [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielne popołudnie, 1 lutego, hala OSiR w Raciborzu była areną derbowego starcia w ramach II ligi koszykówki kobiet. RKK AZS Racibórz podejmował ŻKK Olimpię Wodzisław Śląski. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji i zwrotów akcji, a jego przebieg potwierdził, jak nieprzewidywalna potrafi być rywalizacja na tym poziomie rozgrywkowym.

(greh)
Reklama
Sport2 lutego 202615:09

Futsal Masters. Pierwsza edycja turnieju już wkrótce w hali OSiR Racibórz

Futsal Masters. Pierwsza edycja turnieju już wkrótce w hali OSiR Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.