Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 kwietnia 202011:27

Dajmy szansę poczcie. Prezydent o sprawie list mieszkańców

Dajmy szansę poczcie. Prezydent o sprawie list mieszkańców  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Urząd Miasta Racibórz nie przekazał Poczcie Polskiej listy mieszkańców w związku ze zbliżającymi się wyborami. Prezydent w materiale Raciborskiej Telewizji Kablowej wyjaśnia dlaczego i wypowiada się co do dalszych kroków w tej sprawie.

Część miast protestuje. Przeciwko jest też Związek Miast Polskich. - W obecnym stanie prawnym udostępnienie żądanych przez Pocztę Polską danych na potrzeby realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest nielegalne - podał w oficjalnym komunikacie Związek Miast Polskich. Niektóre miast odmawiają przekazania danych. - Przekazanie danych powinno nastąpić nie tylko zgodnie z przepisami ustawy SARS, ale także - uwzględniając konstytucyjną hierarchię źródeł prawa - z przepisami europejskimi i krajowymi, dotyczącymi ochrony danych osobowych. W szczególności dotyczy to przepisów związanych z bezpieczeństwem przekazywanych danych, w tym formą w jakiej przekazanie to ma nastąpić. Ustawa SARS czy też ustawa COVID nie przewidują żadnych sankcji za nieudostępnienie danych, o których mowa w art. 99 ustawy SARS czy też udostępnienie ich w terminie późniejszym aniżeli określony w tym przepisie. Polski system prawny przewiduje natomiast istotne sankcje związane z naruszeniem przepisów o ochronie danych osobowych - czytamy w analizie ZMP.

Tak wygląda wniosek wysłany do urzędów gmin (źródło: gdansk.pl)

awniosekpoczta

Autor: RTK, fot. FB/Poczta Polska, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 listopada 202510:31

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO]

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza  [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 16 listopada, w hali OSiR przy ulicy Łąkowej w Raciborzu rozegrano drugi z serii turniejów Winter Futsal Cup rocznika, organizowanych przez MKS Unię Racibórz. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2016, które stworzyły widowisko pełne emocji, stojące na dobrym poziomie sportowym.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.