Poczta Polska wystąpiła do władz Raciborza o listę mieszkańców

Wiemy już jaką decyzję podjęto w związku z tym w raciborskim magistracie.
- Urząd Miasta Racibórz nie przekazał Poczcie Polskiej listy mieszkańców w związku ze zbliżającymi się wyborami. Powód jest taki, iż wniosek złożony przez Pocztę Polską zawierał braki formalne. Zgodnie z procedurą nasz urząd wystąpił do wnioskującego o uzupełnienie braków formalnych. Dalszy przebieg sprawy zależy od odpowiedzi Poczty Polskiej - informuje rzecznik magistratu Marcin Wojnarowski.
- W obecnym stanie prawnym udostępnienie żądanych przez Pocztę Polską danych na potrzeby realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest nielegalne - podał w oficjalnym komunikacie Związek Miast Polskich. Niektóre miast odmawiają przekazania danych. - Przekazanie danych powinno nastąpić nie tylko zgodnie z przepisami ustawy SARS, ale także - uwzględniając konstytucyjną hierarchię źródeł prawa - z przepisami europejskimi i krajowymi, dotyczącymi ochrony danych osobowych. W szczególności dotyczy to przepisów związanych z bezpieczeństwem przekazywanych danych, w tym formą w jakiej przekazanie to ma nastąpić. Ustawa SARS czy też ustawa COVID nie przewidują żadnych sankcji za nieudostępnienie danych, o których mowa w art. 99 ustawy SARS czy też udostępnienie ich w terminie późniejszym aniżeli określony w tym przepisie. Polski system prawny przewiduje natomiast istotne sankcje związane z naruszeniem przepisów o ochronie danych osobowych - czytamy w analizie ZMP.
Tak wygląda wniosek wysłany do urzędów gmin (źródło: gdansk.pl)




![Radosne przedpołudnie na sportowo w Pietrowicach Wielkich [FOTO i WIDEO] Radosne przedpołudnie na sportowo w Pietrowicach Wielkich [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761394258dsc-9304-.jpg)

![Jarmark Rozmaitości w Sławikowie tym razem w starym browarze [FOTO i WIDEO] Jarmark Rozmaitości w Sławikowie tym razem w starym browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761392649dsc-9457-.jpg)










![Stal za silna dla Górnika. Kuźnia górą nad Pszowem [FOTO] Stal za silna dla Górnika. Kuźnia górą nad Pszowem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761421991photo-26-of-215-.jpg)




















![Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761515464gre00923-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz