Akcja wsparcia służb medycznych i socjalnych w poprawczaku

Kadra i przede wszystkim wychowankowie raciborskiego Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich czynnie wspomagają służby medyczne i socjalne w ich walce z koronawirusem. W placówce od kilku dni trwa intensywna akcja szycia maseczek ochronnych.
- Nasi podopieczni, którzy nie mogli jak uczniowie szkół wolnościowych pozostać w domach rodzinnych, licznie zgłosili się do szycia - informuje Grzegorz Bulenda, dyrektor jednostki – Po krótkim przeszkoleniu samodzielnie wykonują wszystkie czynności związane z obsługą maszyn do szycia i idzie im to z każdym dniem coraz sprawniej. Dzięki odpowiedzi na nasz apel mieszkańcy Raciborza przekazali nam kilka urządzeń, dzięki którym mogliśmy zintensyfikować produkcję maseczek-dodaje. Maseczki, a niebawem także ubrania ochronne, będą sukcesywnie przekazywane na potrzeby raciborskiego szpitala, a także dla pracowników i podopiecznych domów pomocy społecznej, gdyż są to instytucje szczególnie narażone na wystąpienie masowych zakażeń wirusem. Docelowo maseczki mają też trafiać do raciborskich seniorów.
- Mamy ręce do pracy, mamy maszyny do szycia, ale najpilniejszą potrzebą jest teraz pozyskanie odpowiedniego materiału - mówi Andrzej Tomczyk, nauczyciel w raciborskim poprawczaku i prezes Stowarzyszenia „ReStart” - dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich Państwa o wsparcie akcji poprzez przekazanie nam odpowiedniego materiału lub dokonanie wpłat na konto stowarzyszenia, dzięki czemu będziemy mogli zakupić materiał, z którego uszyjemy maseczki i ubrania ochronne, gdyż potrzeby lokalnej społeczności w tym zakresie są bardzo duże. Tak naprawdę liczy się każda złotówka i będzie to bardzo dobrze wydana złotówka.
Podajemy dane do wpłat:
Stowarzyszenie ReStart
ul. Adamczyka 14
47-400 Racibórz
nr konta: 81 1870 1045 2078 1065 4645 0001
z dopiskiem „Maseczki dla służb”.
Telefon do organizatorów akcji: 605045636
















![Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765394259img-1624-.jpg)
![Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765356281final-bajkowego-.png)



![Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765275567antoniczek-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany