Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 kwietnia 202011:34

PUP wypłacił pierwsze pieniądze w ramach tarczy. Przybywa bezrobotnych

PUP wypłacił pierwsze pieniądze w ramach tarczy. Przybywa bezrobotnych  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wypłacił już pierwsze środki w ramach nowowprowadzonych instrumentów pomocowych dla przedsiębiorców z tzw. „Tarczy Antykryzysowej”. 

Przez pierwsze dwa dni kwietnia przybyło aż 48 bezrobotnych, w tym 16 tzw. zagranicznych. W kolejne dni pracujący na dwie zmiany PUP spodziewa się kolejnych osób. Od 24 do 31 marca - przypomnijmy - odnotowano 87 nowych bezrobotnych. Wkrótce będą pełne dane za marzec.

Przypominamy, iż od 30.03 br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu funkcjonuje wprowadzony przez dyrektora Mirosława Ruszkiewicza system pracy dwuzmianowej pracowników urzędu. Podjęta decyzja okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem, które już przyniosło pierwsze efekty.

Mimo, iż w dalszy ciągu kontakt z Urzędem odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, telefoniczną oraz poprzez pocztę tradycyjną, klienci urzędu wykazują duże zainteresowanie nowymi formami wsparcia wprowadzonymi w ustawie o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Wprowadzono wsparcie skierowane dla przedsiębiorców w formie:

1) dofinansowania ze środków Funduszu Pracy części kosztów wynagrodzeń pracowników danego przedsiębiorcy oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne - w przypadku mikro-, małych i średnich przedsiębiorców,

2) dofinansowania ze środków Funduszu Pracy części kosztów prowadzenia działalności - w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającego pracowników,

3) niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw ze środków Funduszu Pracy do wysokości 5 tys. zł.

W tym tygodniu pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu udało się wypłacić 5 pierwszych niskooprocentowanych pożyczek dla mikroprzedsiębiorców po 5 tys. zł każda. Kolejne 46 wniosków (stan na 03.04.br) zostaną rozpatrzone i dofinansowane na początku przyszłego tygodnia.

Ponad to przypominamy, że zarówno Starostwo Powiatowe w Raciborzu jak i inne podległe Powiatowi Raciborskiemu jednostki organizacyjne, działają z wyłączeniem na bezpośrednią obsługę klienta, jednak system pracy oraz godziny funkcjonowania jednostek pozostają bez zmian.

Autor: SP, waw, fot. pixabay.com/Free-Photos, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 stycznia 202620:43

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO]

Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 11 stycznia w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej rozegrano kolejne mecze Halowej Ligi Piłki Nożnej. W trakcie rozgrywek VII weekendu stoczono sześć pojedynków: trzy mecze I ligi i trzy II ligi. Sprawdź, kto okazał się lepszy. Zobacz zdjęcia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 stycznia 202622:33

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO]

Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie popołudnie, 10 stycznia, w hali OSiR Racibórz przy ulicy Łąkowej dostarczyło kibicom siatkówki ogromnych emocji. Zespół prowadzony przez Marcina Polowczyka podejmował LKS Olimpię Włodowice i choć początek spotkania nie układał się po myśli gospodarzy, końcówka meczu przeszła do historii jako przykład widowiskowej i w pełni zasłużonej remontady.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Sport10 stycznia 202623:09

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz

Stare demony powróciły. Przestoje w grze piętą achillesową RKK AZS Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po siatkarskich emocjach, jakie kibicom w hali OSiR Racibórz zapewnili zawodnicy Klubu Siatkarskiego Racibórz, parkiet przejęły koszykarki RKK AZS Racibórz. Ich rywalkami była drużyna MKS MOS Betard Wrocław, uznawana przed spotkaniem za wyraźnego faworyta. Mimo różnicy potencjału oba zespoły stworzyły widowisko, w którym przez długi czas gospodynie dotrzymywały kroku bardziej doświadczonym przyjezdnym.

opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.01.2026
8 stycznia 202619:26

Nasz Racibórz 09.01.2026

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.