Dramatyczna sytuacja w Wodzisławiu Śląskim. Lawinowo przybywa zakażeń

Do 45 wzrosła liczba potwierdzonych dodatnio wyników badań próbek pobranych od personelu i pacjentów szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Przedwczoraj ujawniono tam COViD-19 u ponad 80-letniego raciborzanina.
Nie wiadomo jak doszło do transmisji groźnego wirusa. Wiadomo, że od lutego szpital wstrzymał odwiedziny, raciborzanin najpierw był hospitalizowany w Raciborzu, potem - kiedy okazało się, że szpital na Gamowskiej będzie jednoimienny zakaźny - zwolniony do domu, a kiedy źle się poczuł przewieziony na wodzisławską chirurgię, gdzie przebywał około 2 tygodnie.
Wczoraj wieczorem poinformowano o dodatnik wyniku badań ponad 30 osób - personelu i pacjentów wodzisławskiej lecznicy. Dziś wiadomo, że chorych na COViD-19 jest znacznie więcej. - Sytuacja epidemiczna w naszym mieście w ciągu ostatnich godzin, niestety, pogorszyła się. To konsekwencja wydarzeń z ostatnich godzin. Z oficjalnego źródła otrzymałem informację, że wykonano w sumie 71 wymazów, w wyniku których, na chwilę obecną jest 45 potwierdzonych pozytywnych wyników, z tego 20 to pacjenci, 25 personel medyczny, na pozostałe wyniki czekamy. Pacjenci z dodatnim wynikiem przekazywani są do szpitali jednoimiennych w Raciborzu i Tychach. Wodzisławska lecznica jest w trakcie przeprowadzania postępowania epidemiologicznego. Poinformowano koordynatora wojewódzkiego, pogotowie ratunkowe, ościenne szpitale oraz sanepid o czasowym zamknięciu izby przyjęć i oddziałów szpitalnych, za wyjątkiem pediatrii, poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - informuje prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.
- Informujemy, że z dniem 2 kwietnia 2020 r. od godziny 23.00 czasowo zawiesza się przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć oraz we wszystkich oddziałach szpitalnych w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach do odwołania, za wyjątkiem Oddziału Pediatrii w Rydułtowach oraz Poradni POZ Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach. Powyższe podyktowane jest uzyskaniem pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród personelu oraz pacjentów Szpitala oraz wiążącą się z tym koniecznością przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego celem zapobieżenia rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19 - podała w komunikacie dyrekcja wodzisławskiej lecznicy.


![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)




![Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766091358gala-unia-.jpg)










![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)

![Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Koncert kolędowy w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766094446dsc-6064-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz