Duży przyrost chorych na Śląsku. Dwie osoby na OIT w Raciborzu

- Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - donosi ministerstwo zdrowia.
Niedzielny poranek przynosi złe informacje. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego - donosi resort zdrowia. - Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - czytamy w komunikacie. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Liczba chorych w województwie śląskim wzrosła do 187 (3 zgony), na sąsiedniej Opolszczyźnie do 43.
W szpitalu w Raciborzu (stan na niedzielny poranek) przebywa: 21 chorych na oddziale wewnętrznym, sześciu na pulmonologii, dwóch na intensywnej terapii. Dziesięciu pacjentów na oddziale zakaźnym czeka na wynik testu.
W całym województwie śląskim kwarantanną objęto 3463 osób, hospitalizowanych jest 123 osób, pod nadzorem przebywa 7793 osób.
Opis przypadków:
W średnim stanie w częstochowskim szpitalu jest starsza kobieta, która zakaziła się po kontakcie z osoba chorą. W izolacji domowej z kolei przebywa kobieta w sile wieku, u której także wystąpiły objawy zakażenia – obie mieszkanki powiatu częstochowskiego uczestniczyły w spotkaniu towarzyskim.
W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, który zakaził się od osoby chorej.
W kwarantannie domowej po kontakcie z zakażona osobą był mężczyzna w sile wieku, kiedy wystąpiły objawy koronawirusa. Decyzją lekarza chorób zakaźnych pozostanie w izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu w Bytomiu.
Nasilające się objawy zakażenia groźnym wirusem wystąpiły u mężczyzny w sile wieku z powiatu gliwickiego, który dwa tygodnie temu powrócił z Hiszpanii. Mieszkaniec pozostaje w izolacji domowej.
Pod nadzorem katowickich służb sanitarnych jest mężczyzna w sile wieku, który przebywał w kwarantannie domowej po powrocie z Anglii. Wystąpiły objawy, a badania pobranych próbek potwierdziły wynik dodatni.
W izolacji domowej, również pod nadzorem sanepidu w Katowicach, przebywa inny mężczyzna w sile wieku. Trwa ustalanie źródła zakażenia.
W ciężkim stanie w szpitalu jest kobieta z powiatu tarnogórskiego, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło zakażenia.
Po kontakcie z osobą chorą w izolacji domowej, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa kobieta z powiatu kłobuckiego.
Po powrocie z zagranicy w kwarantannie przebywał młody mężczyzna z powiatu bielskiego, gdy wystąpiły objawy zakażenia. Badania wykazały obecność wirusa w jego organizmie.
W dobrym stanie jest młoda kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.
Od osoby ze swojego najbliższego otoczenia zakaziła się kobieta w sile wieku, która jest izolacji domowej.
9 osób z powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji w swoich domach, w dobrym stanie zdrowia – wszyscy zakazili się w miejscu pracy.
W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
![Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781849472grafika-1-nowy-cennik-vii-2026-.png)





![Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178185364655-941825-2-.jpg)








![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)



![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)







![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)

















![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz