Prezydent do radnych opozycji. Nie uprawiajcie polityki!

Odpowiadam na pismo grupy radnych z dnia 14 marca 2020 r., przekazane mi przez Przewodniczącego Rady Miasta Racibórz, pana Leona Fiołkę.
Apeluję do radnych, aby nie uprawiali polityki w tak wrażliwym czasie, jak stan zagrożenia epidemicznego.
Sprawy, które zostały w ich piśmie poruszone dzieją się dynamicznie, a w tym obliczu od przedstawicieli mieszkańców oczekuje się zachowania spokoju. Każdy z radnych posiada mój numer telefonu. Nikt z podpisanych pod apelem się jednak do tej pory ze mną nie kontaktował.
Zapewniam, że służby kryzysowe miasta oraz starosty są w stałej gotowości. Codziennie ukazuje się przynajmniej jeden komunikat o aktualnej sytuacji w mieście.
Przypominam, że decyzja o przekształceniu raciborskiego szpitala zapadła w Ministerstwie Zdrowia oraz u wojewody śląskiego. Zadanie to wymaga od samorządu działań dynamicznych, bez precedensu. Stąd proszę wszystkich o spokój i czerpanie wiedzy z rzetelnych źródeł informacji, gdyż wszystkim nam zależy na dobru mieszkańców Raciborza i powiatu raciborskiego.
Obecnie nocna i świąteczna opieka zdrowotna została przeniesiona na ul. Sienkiewicza (budynek byłego krwiodawstwa). Pacjenci szpitala przy ul. Gamowskiej mogą liczyć na kontynuacje leczenia w innych szpitalach. Obiekty przeznaczone na kwarantanne zostały jako takie wskazane już w 2016 r. podczas ówczesnych ćwiczeń „Kwarantanna 2016”.
Przypominam o zaleceniach służb sanitarnych, aby ograniczyć zebrania i spotkania, do czego również zachęcam radnych. M.in. z tego powodu zdecydowałem, że od poniedziałku 16 marca Urząd Miasta Racibórz zostanie zamknięty dla petentów. Szczegółowe informacje przekazaliśmy na stronie urzędu (raciborz.pl) oraz w mediach społecznościowych.
Jednocześnie dziękuję Raciborzanom za odpowiedzialność i zrozumienie w obliczu zagrożenia epidemicznego. Tylko w taki sposób możemy ograniczyć ryzyko dla siebie i swoich bliskich.
O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco poprzez kanały informacyjne miasta oraz zaprzyjaźnione, lokalne media.
Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy
![Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] Pietrowice Wielkie: 101 koni, policjanci w siodle i husaria - wielkanocna tradycja procesji błagalnej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484860dsc-1567-.jpg)

![Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] Bieńkowice: średniowieczna tradycja wciąż żywa - ponad sto koni w procesji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775484986dsc-1660-.jpg)

![Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] Wielkanocny objazd pól w powiecie raciborskim [BIEŃKOWICE, PIETROWICE WLK., SUDÓŁ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775497782zrzut-ekranu-2026-04-6-o-19-43-44-.png)
![Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] Wielkanocna procesja konna w Zawadzie Książęcej przeszła polami trójwsi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775477982-dsc0874-.jpg)







![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Pożary traw i lasu oraz zdarzenia medyczne [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775541573662610911-981107267770519-6823888227334550744-n-2-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz