Miasto kupiło działkę w Brzeziu

Po uporządkowaniu spraw wieczysto-księgowych udało się wczoraj, 27 listopada, podpisać akt notarialny nabycia przez miasto 0,2075 ha przy ul. abp. Józefa Gawliny w Raciborzu-Brzeziu.
Kwota transakcji to 130 tys. zł. Położona przy kościele parcela jest docelowo przeznaczona pod parking. W tym rejonie (jest tu szkoła, poczta, przychodnia, biblioteka) brakuje miejsc parkinowych, co może być jeszcze bardziej uciążliwe w związku ze zbliżającą się beatyfikacją Słubi Bożej Marii Dulcissimy Hoffmann, której szczątki złożono przed brzeskim kościołem. Są one celem licznych pielgrzymek. Marianka z brzeskiego klasztoru będzie pierwszą rodowitą Ślązaczką wyniesioną na ołtarze w Kościele katolickim. W projekt przyszłorocznego budżetu nie wpisano jednak tej inwestycji. - Myślimy o zgłoszeniu tego projektu do budżetu obywatelskiego na 2020 rok - powiedział nam wiceprezydent Dominik Konieczny, na co dzień mieszkaniec Brzezia.












![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - noc ognia, biesiada i koncerty [9, 10 MAJA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777984659675713300-1419211210251406-3056041510382464850-n-.jpg)






































Komentarze (0)
Dodaj komentarz