Ogłoszono przetarg na projekt nowego mostu na wysokości Grzegorzowic i Ciechowic

Planowana od lat inwestycja w końcu ma szansę na realizację. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na opracowanie projektu nowego śladu DW 421, w tym przeprawy odrzańskiej. Przypomnijmy, została ona wpisana do rządowego programu Mosty+. Zastąpi funkcjonujący tu teraz prom.
Przedmiotem zamówienia ZDW Katowice jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz nadzór autorski nad zadaniem związanym z budową nowego śladu drogi wojewódzkiej nr 421 na terenie gmin Rudniki i Nędza. W ramach umowy wykonawca będzie zobowiązany do uzyskania wszelkich niezbędnych do realizacji inwestycji decyzji, opinii, uzgodnień itp. wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.
Most będzie usytuowany około kilometra na północ (w dół rzeki) od istniejącego promu. Nowy ślad prowadzony będzie od skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich z Młyńską w gminie Rudnik do granicy miejscowości Ciechowice-Zawada Książęca (na obu końcach będą ronda). Pobiegnie polami i terenami zalesionymi.
Pas ruchu na moście ma mieć 3,5 m szerokości. Konstrukcja, jak zapisano, ma być zaprojektowana z zachowaniem "maksymalnej prostoty" z uwzględnieniem ciągu pieszego i rowerowego.
Termin wykonania zadania to 15 grudnia 2021 r.
Stary most Grzegorzowice-Ciechowice (na zdj.) został zniszczony w 1945 roku.
Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienie [tutaj]


![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)


![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)


![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)











![Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764985544gre02464-.jpg)

![Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765014398dsc-8130-.jpg)














![Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765060153dsc-0750-.jpg)

![Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765063550turniej-.jpg)





Komentarze (1)
Dodaj komentarz