Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 października 201907:39

Remont Cecylii na Ostrogu. Radni zgłaszają uwagi

Remont Cecylii na Ostrogu. Radni zgłaszają uwagi  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę ul. Cecylii (od ul. Przejazdowej do ul. Malczewskiego). Dwóch radnych zgłosiło uwagi!

Prace zlecone przez magistrat za cenę 61,5 tys. zł wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe, Józef Smolicki z Żywca.

Uwagi zgłosili opozycyjni radni Marcin Fica oraz Michał Kuliga. Chcą aby:

- zaprojektować światła wzbudzane i spowalniające ruch na przejściach dla pieszych przez ulicę Siwonia i Cecylii obok szkoły oraz podwyższenie na skrzyżowaniach z Królewską i Siwonia;
- dla oświetlenia przejść dla pieszych zastosować niskie lampy takie jak są na ul. Drzymały i Opawskiej obok Biedronki, gdyż wysokie powodują zbytnie oświetlenie okien w mieszkaniach; 
- przeprowadzić remont chodnika pomiędzy ulicami Książęcą i Cecylii obok placu zabaw i SP1. - Chodnik ten jest w bardzo złym stanie technicznym, a przechodzi tam bardzo dużo osób - uzasadniają.

- Przedstawione rozwiązania zostały przekazane projektantowi przebudowy ul. Cecylii, jednakże to do niego należy ostateczna decyzja dotycząca przyjętych rozwiązań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ruchu zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami - napisał w odpowiedzi prezydent Dariusz Polowy. - Dane dotyczące typu słupów oświetleniowych zastosowanych przy przejściu dla pieszych na ul. Drzymały zostały również przekazane projektantowi dokumentacji technicznej - dodał.

Z kolei wnioskowany do remontu chodnik pomiędzy ulicami Książęcą i Cecylii znajduje się na terenie będącym w trwałym zarządzie Szkoły Podstawowej nr 1. - Zostanie rozważone zabezpieczenie środków na remont przedmiotowego chodnika w 2020 r. - zapewnia prezydent.

Urząd Miasta, przypomnijmy, narzucił dla drogi następujące parametry techniczne:
- ulica gminna klasy L.
- długość ok. 705 m,
- szerokość projektowanego pasa drogowego zmienna od 11 m do 15 m (obejmuje jezdnię, chodniki, miejsca postojowe dla samochodów osobowych i pas zieleni),
- powierzchnia projektowanego pasa drogowego ok. 10 399 m2 (obejmuje jezdnię, chodniki, miejsca postojowe dla samochodów osobowych i pas zieleni oraz przyległy Plac Zofii Nałkowskiej).
- zastosowanie kostki integracyjnej przy przejściach dla pieszych,
- nawierzchnia jezdni: beton asfaltowy na podbudowie z tłucznia kamiennego,
- nawierzchnia chodników i miejsc postojowych: kostka betonowa na podbudowie z tłucznia kamiennego.

Autor: (waw), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202617:18

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Mieszkańcy liczyli na ułatwienia przy głównym wejściu do nowo wyremontowanego dworca, jednak władze miasta studzą zapał. Choć radny Marcin Fica w swojej interpelacji podnosił problem trudności z wysadzeniem pasażerów, prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiada: „istnieje wiele innych możliwości”.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.