Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 września 201908:49

Hamaki w centrum miasta. Autorka pokazuje wizualizacje

Hamaki w centrum miasta. Autorka pokazuje wizualizacje  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Wokół tego tematu zawiązał się dialog pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami hamaków. Z uwagi na tych drugich, których wyobrażenia o miejskich hamakach podążyły w niewłaściwym kierunku, pragnę przedstawić wizualizację projektu, którego podobne realizacje dokonały się już w innych częściach Polski - pisze autorka projektu, który przeszedł do fazy głosowania w budżecie obywatelskim Raciborza na 2019 r. 

- Realizacja projektu pn. „Posłuchaj w hamaku lub na leżaku, o czym szumią drzewa” stanowi swoiste zaproszenie do wypoczynku wśród wysokiej zieleni - pisze autorka, pragnąca jednak zachować anonimowość, wskazując, że hamaki są w Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Białymstoku, Gdyni czy Szczecinie oraz Żorach. - Codzienne sprawy, pośpiech, otaczający nas zgiełk informacyjny, wszechobecne reklamy i hałas powodują, że we współczesnym człowieku coraz częściej budzi się potrzeba odpoczynku z dala od miasta, często na łonie przyrody, z której dóbr szczęśliwie możemy jeszcze korzystać. Niezaprzeczalnie kontakt z nią wpływa bardzo dobrze na ogólne samopoczucie oraz zdrowie człowieka, co potwierdzają liczne, naukowe badania. Niemniej wyniki tych badań, w obliczu doświadczenia poprawy samopoczucia po spacerze w raciborskim Arboretum czy w parku, które jest zapewne udziałem niejednej raciborzanki i niejednego raciborzanina (być może właśnie Pani/Pana), autor uznaje tutaj za zbędne. Obcowanie z przyrodą pozwala nam wyciszyć się i zrelaksować. By relaks ten mógł być pełny, powinniśmy zadbać również o nasze nieraz umęczone ciało, które stało albo siedziało osiem godzin lub dłużej, pozwalając nam pracować „chleb”. Szczęśliwie dla pokoleń zamieszkujących obecny Racibórz, bogate zasoby przyrodnicze naszego miasta są na wyciągnięcie ręki. By uatrakcyjnić wypoczynek w mieście poprzez zwiększenie jego komfortu przy jednoczesnym ożywieniu przestrzeni publicznej i wykorzystaniu jej rekreacyjnego potencjału, zapraszam wszystkich Państwa i każdego z osobna, do wypoczynku wśród drzew rosnących na terenie ABM [Arboretum Bramy Morawskiej - od red.] oraz raciborskich parków i skwerów, na leżakach lub w hamakach, o ile tylko niniejszy projekt zyska Państwa aprobatę, o którą uprzejmie proszę dla tych wszystkich z Państwa, którzy cenią sobie taką formę wypoczynku lub/i relaksu (być może z książką w ręku) wśród raciborskiej ziemi. Niemniej zapraszam również do zasłuchania się w szum drzew – jednego z głosów otaczających nas przyrody, dającego wytchnienie umysłowi, przy jednoczesnym relaksie ciała. Być może ten odprężający głos przy akompaniamencie ptasiego śpiewu, pozwoli oczyścić umysł, a w konsekwencji usłyszeć siebie i głos swoich może zapomnianych lub porzuconych potrzeb lub/i marzeń, które zniknęły na horyzoncie codzienności. Życząc Państwu i sobie dobrego wypoczynku zapraszam do rozważenia poparcia dla niniejszego projektu.

Koszt to 108 tys. zł. Wskazane lokalizacje pod hamaki i leżaki to: Arboretum Bramy Morawskiej, Park im. Miasta Roth, Park Zamkowy, Skwer przy Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej, Skwer Matejki i Warszawska.

FB [tutaj]

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202321:07

Mali sadownicy z Brzezia na podium

Mali sadownicy z Brzezia na podium - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.