Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 września 201908:49

Hamaki w centrum miasta. Autorka pokazuje wizualizacje

Hamaki w centrum miasta. Autorka pokazuje wizualizacje  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Wokół tego tematu zawiązał się dialog pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami hamaków. Z uwagi na tych drugich, których wyobrażenia o miejskich hamakach podążyły w niewłaściwym kierunku, pragnę przedstawić wizualizację projektu, którego podobne realizacje dokonały się już w innych częściach Polski - pisze autorka projektu, który przeszedł do fazy głosowania w budżecie obywatelskim Raciborza na 2019 r. 

- Realizacja projektu pn. „Posłuchaj w hamaku lub na leżaku, o czym szumią drzewa” stanowi swoiste zaproszenie do wypoczynku wśród wysokiej zieleni - pisze autorka, pragnąca jednak zachować anonimowość, wskazując, że hamaki są w Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Białymstoku, Gdyni czy Szczecinie oraz Żorach. - Codzienne sprawy, pośpiech, otaczający nas zgiełk informacyjny, wszechobecne reklamy i hałas powodują, że we współczesnym człowieku coraz częściej budzi się potrzeba odpoczynku z dala od miasta, często na łonie przyrody, z której dóbr szczęśliwie możemy jeszcze korzystać. Niezaprzeczalnie kontakt z nią wpływa bardzo dobrze na ogólne samopoczucie oraz zdrowie człowieka, co potwierdzają liczne, naukowe badania. Niemniej wyniki tych badań, w obliczu doświadczenia poprawy samopoczucia po spacerze w raciborskim Arboretum czy w parku, które jest zapewne udziałem niejednej raciborzanki i niejednego raciborzanina (być może właśnie Pani/Pana), autor uznaje tutaj za zbędne. Obcowanie z przyrodą pozwala nam wyciszyć się i zrelaksować. By relaks ten mógł być pełny, powinniśmy zadbać również o nasze nieraz umęczone ciało, które stało albo siedziało osiem godzin lub dłużej, pozwalając nam pracować „chleb”. Szczęśliwie dla pokoleń zamieszkujących obecny Racibórz, bogate zasoby przyrodnicze naszego miasta są na wyciągnięcie ręki. By uatrakcyjnić wypoczynek w mieście poprzez zwiększenie jego komfortu przy jednoczesnym ożywieniu przestrzeni publicznej i wykorzystaniu jej rekreacyjnego potencjału, zapraszam wszystkich Państwa i każdego z osobna, do wypoczynku wśród drzew rosnących na terenie ABM [Arboretum Bramy Morawskiej - od red.] oraz raciborskich parków i skwerów, na leżakach lub w hamakach, o ile tylko niniejszy projekt zyska Państwa aprobatę, o którą uprzejmie proszę dla tych wszystkich z Państwa, którzy cenią sobie taką formę wypoczynku lub/i relaksu (być może z książką w ręku) wśród raciborskiej ziemi. Niemniej zapraszam również do zasłuchania się w szum drzew – jednego z głosów otaczających nas przyrody, dającego wytchnienie umysłowi, przy jednoczesnym relaksie ciała. Być może ten odprężający głos przy akompaniamencie ptasiego śpiewu, pozwoli oczyścić umysł, a w konsekwencji usłyszeć siebie i głos swoich może zapomnianych lub porzuconych potrzeb lub/i marzeń, które zniknęły na horyzoncie codzienności. Życząc Państwu i sobie dobrego wypoczynku zapraszam do rozważenia poparcia dla niniejszego projektu.

Koszt to 108 tys. zł. Wskazane lokalizacje pod hamaki i leżaki to: Arboretum Bramy Morawskiej, Park im. Miasta Roth, Park Zamkowy, Skwer przy Cmentarzu Żołnierzy Armii Radzieckiej, Skwer Matejki i Warszawska.

FB [tutaj]

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.