Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 września 201916:23

Dożynki 2019. Gmina Krzyżanowice bawiła się w Rudyszwałdzie [FOTO i WIDEO]

Dożynki 2019. Gmina Krzyżanowice bawiła się w Rudyszwałdzie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Sołtys Urszula Błaszczok w amerykańskim krążowniku szos, starostowie Joanna Grygarczyk i Franciszek Lampa w bryczce, goście pieszo, a do tego kilkadziesiąt scenek i cała paleta sprzętu rolniczego, w tym goście z Czech - Rudyszwałd gości dziś gminne dożynki.

Gminne dożynki Krzyżanowic to co roku największa tego typu impreza w powiecie. Dziesięć sołectw - każde z koroną żniwną, paniami w strojach ludowych, sołtysami, członkami rad sołeckich, do tego scenki dożynkowe, sprzęt rolniczy i liczni gości - przemarsz korowodu zajmuje tu kilkadziesiąt minut. Gośćmi gospodarzy i wójta Grzegorza Utrackiego byli dziś na scenie podczas przejazdu m.in. śląski wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz posłanka Gabriela Lenartowicz. Później do uczestników dołączyli posłanka Katarzyna Dutkiewicz i minister Michał Woś. Nie zabrakło jak zwykle gości z sąsiednich czeskich samorządów, a czeskie ciągniki pojawiły się nawet w korowdzie.

Gminne święto plonów było okazją do uhonorowania zasłużonych rolników i osób pracujących na rzecz rolnictwa w gminie Krzyżanowice. Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały wręczone przez ministra Michała Wosia oraz wójta gminy Grzegorza Utrackiego. Odznaczenia otrzymali: Zygfryd Wolnik z Bieńkowic, Maria Bartosz z Bolesławia, Urszula Wileczelek z Tworkowa, Hubert Satzek z Krzyżanowic, Dariusz Liszka z Nowej Wioski, Bogdan Pientka z Owsiszcza, Józef Urbaniec z Roszkowa, Jenda Gonsior z Rudyszwałdu, Anna Kupka z Zabełkowa i Tomasz Zdziebłowski z Chałupek. Dodatkowo uhonorowano również Wilhelma Wolnik - zasłużonego dla Gminy Krzyżanowice. Otrzymał on nagrodę specjalną w plebiscycie „Orły Polskiego Samorządu” wręczaną z okazji 30-lecia Wolności RP.

Autor: wideo waw, fot. Katarzyna Kubik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 grudnia 202523:45

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO]

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Święta, święta i po świętach. Na parkiet hali OSiR powrócili piłkarze halowi występujący w raciborskiej lidze futsalu. Rozegrano dwa pojedynki pierwszoligowe, które dostarczyły wielu emocji. Zobacz obszerną galerię zdjęć z obu meczów.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.