Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 sierpnia 201921:07

Wilczy Pakt na Dniach Kuźni Raciborskiej [FOTO]

Wilczy Pakt na Dniach Kuźni Raciborskiej [FOTO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

Psie zaprzęgi to sport, który niesamowicie łączy człowieka i psa. Klub Wilczy Pakt trenuje w raciborskich lasach. W niedzielę wpisał się w Dni Kuźni Raciborskiej. 

W listopadzie zeszłego roku Wilczy Pakt, wspólnie z klubem Trango, zorganizował na terenach wokół uroczyska Buk w Rudach SZCZEKOWYJE, czyli I Ogólnopolskie Zawody Psich Zaprzęgów. W niedzielę, 25 sierpnia, odwiedził Stadion Miejski MOKSiR. Wilki już drugi raz gościły w czasie obchodów Dni Miasta Kuźnia Raciborska. - Zabawa była naprawdę przednia, spacery dzieci z psami zaprzęgowymi, które przeradzały się biegi, próby powożenia zaprzęgiem, nawet bez psów, minicanicross dla dzieci, przejażdżki zaprzęgiem w aurze zachodzącego słońca - no i finałowy bieg – rywalizacja naszego Piotrka z reprezentantem Kuźni Raciborskiej! No i wielkie brawa, bo był remis. Na zakończenie rozdanie nagród i dyplomów - czytamy w przesłanej nam relacji.

- W zeszłym roku MOKSiR udostępnił nam mały skrawek obok stadionu, gdzie robiliśmy pokazy i powoziliśmy psim zaprzęgiem uczestników świętujących Dni Kuźni Raciborskiej. W tym roku czuliśmy się wyróżnieni, bo MOKSiR zabezpieczył dla nas miejsce za stadionem, wśród drzew, z łąką, dzięki czemu nasze psy nie odczuły tak temperatury, a my mogliśmy zorganizować świetne zawody dla dzieci. Mali uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych od 3 do 7 lat i od 8 do 13 lat, z podziałem dziewczynki i chłopcy. Był to bieg z psem na czas, z asystą naszego zawodnika lub bez. Zaprzęgów także nie mogło zabraknąć! - czytamy dalej.

- W zeszłym roku założyliśmy Klub Sportowy WILCZY PAKT, aby zorganizować zawody w Rudach, w Amfitearze BUK – SZCZEKOWYJE W BUKU, nasze debiutanckie, udane zawody. Za nami już cały rok działalności, bardzo intensywnej, pracowitej, ale Rudy, Kuźnia Raciborska, okolice Raciborza to będzie zawsze już nasze miejsce - zapewnia Monika Grzeczynska.

W tym roku, 12-13 października, w tym samym miejscu odbędą się II Mistrzostwa Polski Psich Zaprzęgów Szczekowuje w Buku.

opr. w

 

Autor: materiał nadesłany , [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był KS Kolejarz Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.