Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 sierpnia 201909:18

Zgon na Miechowskiej. Podpalenie w Turzu

Zgon na Miechowskiej. Podpalenie w Turzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Raport 998. Niepowodzeniem zakończyła się, niestety, próba resuscytacji krążeniowo-oddechowej podjęta 3 sierpnia około 13.15 na ul. Miechowskiej w Raciborzu. Zmarł tu 59-letni mężczyzna. 

Mężczyzna, jak informuje policja, leżał przy ławce, a służby zawiadomił przechodzień. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz strażaków, którzy rozłożyli parawan. Niestety, 59-latek zmarł. Nie stwierdzono działania osób trzecich. Zwłoki wydano rodzinie.

W piątek, 2 sierpnia, strażacy dwukrotnie udzielali pomocy osobom - ok. 18.15 w czasie wyjazdu tzw. gospodarczego OSP Rzuchów natrafiła na ul. Raciborskiej w Kornowacu na leżącego na poboczu mężczyznę. Był z nim utrudniony kontakt. Wezwano ratowników medycznych. Ci udzielili pomocy, ale mężczyzna odmówił zabrania do szpitala. O 17.45 zaniepokojona rodzina wezwała strażaków do jednego z mieszkań na Podwalu. Pomocy miała tu wymagać 70-letnia kobieta. Po przyjeździe strażacy usłyszeli krzątanie wewnątrz mieszkania, ale drzwi były zamknięte. Zdecydowali się wejść siłowo. W lokalu zastano kobietę. Przekazano ją ratownikom medycznym. Straty oszacowano na 1000 zł.

3 sierpnia, poza opisanym przez zdarzeniem drogowym w Markowicach, strażacy o 16.34 zostali wezwani do gaszenia trawy w Turzu przy Kościelnej (źródłem pożaru było podpalenie) oraz o godz. 16.00 ciągnika przy Szkolnej w Budziskach. W drugim przypadku zapalił się filtr olejowy. Właściciel pojazdu sam poradził sobie z zagrożeniem. Tego dnia odnotowano też interwencje związane z usuwaniem owadów na ul. Powstańców w Raciborzu i Głównej w Rudyszwałdzie. Na Browarnej wezwano straż do otwarcia mieszkania. Zaniepokojenie losami lokatora okazało się bezpodstawne. Mężczyzna... spał i nie słyszał pukania.

4 sierpnia przed południem o godz. 10.48 jednostki OSP z gminy Krzyżanowice zadysponowano do pożaru około 300 m kw. ścierniska przy ul. Zagumnie w Zabełkowie. Źródłem zaprószenia ognia był rozrzutnik do wapna.

red.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności17 września 202521:24

Pałac w Sławikowie odsłoni swoje tajemnice [ZAPOWIEDŹ]

Pałac w Sławikowie odsłoni swoje tajemnice [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. lotnicze arch. R. Ambroziewicza
Reklama
Reklama
Aktualności18 września 202513:28

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 września 2025 roku, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to poświęcone było osobom, które od lat dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Podczas ceremonii wręczono odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie18 września 202518:27

Dziedzictwo Leona Mludka rozkwita – Pietrowice Wielkie z Zielonym Arboretum dzięki WFOŚiGW

Dziedzictwo Leona Mludka rozkwita – Pietrowice Wielkie z Zielonym Arboretum dzięki WFOŚiGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dwadzieścia lat temu pasja jednego człowieka stała się początkiem niezwykłej przemiany. Leon Mludek, pszczelarz, społecznik i ekolog, stworzył przy drodze do Gródczanek, tuż obok pątniczego kościółka pw. św. Krzyża, niewielkie arboretum. Dziś, po latach, ten zakątek natury rozkwita na nowo, wzbogacony o nowe nasadzenia, ścieżki i przestrzenie rekreacyjne, stając się jednym z najpiękniejszych punktów na mapie Pietrowic Wielkich.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności18 września 202520:01

Edukacja zdrowotna – znikome zainteresowanie w raciborskich szkołach

Edukacja zdrowotna – znikome zainteresowanie w raciborskich szkołach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

W polskich szkołach w roku szkolnym 2025/2026 wprowadzono nowy przedmiot – edukację zdrowotną. Jednak, jak wynika z danych zebranych przez raciborski magistrat, zainteresowanie tymi zajęciami wśród uczniów jest znikome.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.