Ratusz ubiega się o unijne wsparcie na zagospodarowanie lewobrzeżnych bulwarów

Projekt ma wartość blisko 3 mln zł i nawiązuje do wizualizacji przedstawionych w 2015 r. przez poprzednią ekipię. Dokumentację przygotował raciborski Inwestprojekt.
Obecna ekipa już kilka miesięcy temu zapowiadała, że będzie się starała o unijne wsparcie na lewobrzeżne bulwary. Chodzi o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego, które poprzedni prezydent pozyskał na przebudowę pl. Długosza. Obecny z nich zrezygnował w związku z planami sprzedaży pl. Długosza. Teren, przypomnijmy, zamierza kupić spółka Eko-Okna i zbudować tu obiekt wielofunkcyjny.
Pieniądze wróciły więc do dyspozycji Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Ten ogłosił kolejny konkurs. Do niego to właśnie zgłoszono projekt związany z lewobrzeżnymi bulwarami. Jak słyszymy, w przypadku braku unijnego dofinansowania, nie będzie on realizowany ze środków własnych miasta.
Projekt zakłada stabilizację i wzmocnienie skarp, budowę ścieżki rowerowej na wale oraz ciągów rowerowo-pieszych na międzywalu na lewym brzegu Odry. Do tego, naprzeciwko prawobrzeżnej przystani, mają powstać żelbetowe schody - tzw. widownia o powierzchni blisko 400 m kw., ponadto na całym terenie objętym projektem siedziska z desek kompozytowych, ławki, stojaki na rowery oraz oświetlenie. Całość obszaru zostanie uporządkowana i obsiana trawą.
W galerii fragmenty dokumentacji pokazujące jak mają być zagospodarowane lewobrzeżne bulwary oraz wizualizacje z 2015 r., które były inspiracją do opracowania.
(waw)















































![Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780214795dsc-1838-.jpg)




![C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780269923photo-49-z-86-.jpg)

![Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780270822photo-36-z-41-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz