Podwójna wypłata 300+ w Raciborzu. Lepiej poczekać na komunikat w sprawie zwrotu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciborzu wspólnie z ING Bankiem Śląskim uzgadniają tryb zwrotu podwójnych wypłat świadczenia 300+ Dobry Start. Do tego czasu lepiej się wstrzymać z działaniami.
Pechowa dyspozycja dotyczyła 900 osób uprawnionych do świadczenia 300+ w Raciborzu (wnioski można składać do 30 listopada - więcej tutaj). 25 lipca na kontach pojawiły się podwójne wpłaty - zamiast 300 zł ludzie dostali po 600 zł. Jak twierdzi OPS, gminna jednostka nie jest winna zaistniałej sytuacji. Biuro prasowe ING Bank Śląski nie przesłało nam dotąd swojego stanowiska w sprawie.
Przelewy wyszły z ING Banku Śląskiego na konta w tym banku oraz innych. Osoby, które je otrzymały powinny zwrócić po 300 zł. Wciąż jednak nie ma komunikatu na temat procedury zwrotu tych pieniędzy. Jak słyszymy w OPS, trwają rozmowy z bankiem. OPS chce załatwić temat niezwłocznie.
Do czasu wydania oficjalnego komunikatu, OPS radzi świadczeniobiorcom, by wstrzymać się ze zwrotami. - Wszystko zostanie wyjaśnione w komunikacie - słyszymy.
red.























![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)



















![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz