Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 czerwca 201910:22

Dobro Ojczyzny świętowało na zamku

Dobro Ojczyzny świętowało na zamku  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

10. rocznica powołania do życia raciborskiego stowarzyszenia była okazją do spotkania jego członków, sympatyków i zaproszonych gości, w tym posłów PiS Arkadiusz Mularczyka, Katarzyny Dutkiewicz i Teresy Glenc.

- Niewielka grupka patriotycznie nastawionych entuzjastów postanowiła pomóc miejscowej społeczności w budowaniu wolnej, demokratycznej Polski. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, ale nie mieliśmy też świadomości, że będzie to aż tak trudne. Wydawało się nam, że po tych złych doświadczeniach związanych z komunistycznym, totalitarnym systemem, którego z pewnością większość społeczeństwa miała już rzewnie dość, nie będzie wielkich trudności z przekonaniem ludzi do demokracji, zwłaszcza w warunkach swobody osobistej - wpisana decyzję sprzed 10 lat, z 14 lipca 2009 r., prezes Józef Sadowski. Na portalu YT dostępny jest zapis całego spotkania. 

To nie jedyny akcent związany z 10-leciem Dobra Ojczyzny. Na 8 lipca zapowiadana jest transmitowana na żywo w Radiu Maryja i Telewizji Trwam Msza św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu-Ostrogu. Początek relacji o 17.30, początek Mszy św. o 18.00. O 21.30 Radio Maryja nadawać z Raciborza będzie Rozmowy niedokończone. 

fot. FB/Teresa Glenc

red.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 maja 202621:24

Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO]

Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W ciepłe, niedzielne popołudnie 10 maja na stadionie w Tworkowie rozegrano mecz pomiędzy lokalnym LKS Tworków a Fortecą Świerklany w ramach rozgrywek V ligi. Spotkanie - choć jednostronne - było dynamiczne i obfitowało w liczne akcje obu drużyn, jednak to gospodarze wyszli z tego spotkania zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.