Stara Wieś przeżywa prymicje księdza Rafała Kurka

- Jesteście ludźmi Boga. Nie wolno wam żyć w zakłamaniu i nie wolno wam głosić samych siebie - mówił wczoraj bp Andrzej Czaja wyświęcając w Opolu dziesięciu nowych księży diecezji opolskiej. Wśród nich jest raciborzanin, ks. Rafał Kurek z parafii Stara Wieś.
Dziś, zgodnie z tradycją, nowy kapłan odprawił Mszę św. prymicyjną w kościele pw. św. Mikołaja. Do świątyni - przy dźwiękach orkiestry - przeszedł w uroczystej procesji od domu rodzinnego na Proszowcu, gdzie uzyskał błogosławieństwo rodziców. W drodze towarzyszli mu m.in. proboszcz ks. Adrian Bombelek, ks. Grzegorz Sonnek, służba liturgiczna, rodzina, przyjaciele, znajomi, wierni z parafii.
Ks. Rafał Kurek urodził się 26 lutego 1993 roku. Jest synem Beaty i Romana. Ukończył się SP 8 oraz raciborskiego Mechanika. Na obrazku prymicyjnym napisał: "Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana Naszego Jezusa Chrystusa" (Ga 6,14). Święcenia przyjął wczoraj z rąk bp. opolskiego Andrzeja Czai. Jako wikariusz trafi do parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim.
Ostatnie do dziś prymicje w parafii pw. św. Mikołaja odbyły się 19 maja 2013 r. Mszę św. odprawił wtedy ks. Radosław Łacek.
Więcej o święceniach [tutaj].

























































































![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)
![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)








![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)







![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)



![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)
![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)
![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)













![Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778484438ostatni-pocia-g-do-broadwayu-31-10-05-2026-r-.jpg)

![Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778486981photo-15-z-71-.jpg)

![Międzypokoleniowy spektakl na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Międzypokoleniowy spektakl na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778491073dsc-0761-.jpg)




Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.