Wynagrodzenie za czas strajku. Prezydent mówi NIE

Temat poruszył dziś na komisji oświaty opozycyjny radny Michał Kuliga (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk).
- Pan prezydent zapowiedział, że wynagrodzeń za okres strajku nie będzie. Inne samorządy, jak Katowice, Sosnowiec, Warszawa, Bydgoszcz, solidaryzują się ze strajkującymi. Czy myślał pan nad jakąś formą zrekompensowania nauczycielom strat za okres strajku? - pytał radny Michał Kuliga. – Nie – padło ze strony prezydenta. – Czyli pozostawił to pan w gestii dyrektorów placówek? – dopytywał radny. I na to pytanie prezydent Polowy odpowiedział przecząco. Zapytany z kolei, na co przeznaczy te środki, odparł, że „prawdopodobnie na oświatę”. – Dobrze panie prezydencie, widzę, że sprawa poważna, a pan sobie z niej ironizuje – odparł radny Kuliga, po czym opuścił salę obrad.
(greh)











![Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780654458photo-17-z-77-.jpg)






![Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780778813dsc-1366-.jpg)













![Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780776999gre06883-.jpg)

![Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780789027photo-96-z-306-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz