Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 września 201812:59

Miting Otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Raciborzu FOTO i WIDEO

Miting Otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Raciborzu FOTO i WIDEO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jacek Wszoła, utytułowany polski skoczek wzwyż, dwukrotny medalista olimpijski z Montrealu (złoto) i Moskwy (srebro) wziął dziś udział w otwarciu zmodernizowanego stadionu w Raciborzu. W ramach wydarzenia zorganizowano Miting Otwarcia oraz III Rzut Ligi Młodzików – Grupa A. Rozegrano m.in. biegi na 100 m, 300 m, 200 m ppł, sztafety 4x100 m, chód sportowy, skok o tyczce czy rzut młotem. Wśród gości była też Justyna Święty-Ersetic, dwukrotna złota medalistka z Berlina. Komu będzie służył obiekt?

To jeden z najlepszych obiektów lekkoatletycznych w całym regionie - kategoria IIIA (IAAF/PZLA). Koszt inwestycji po przetargu wyniósł 11,3 mln zł. Inwestorem jest miasto, które dostało wsparcie z ministerstwa sportu. Znajdują się tu:

1 - boisko trawiaste o wymiarach 100 x 64 m ze strefą bezpieczeństwa min. 2,50 m;
2 - bieżnia 8 torową 400 m (z prostą 110 m) ze strefą bezpieczeństwa min. 1,00 m;
3 - rów z wodą;
4 - dwie rzutnie oszczepem;
5 - rzutnia młotem i dyskiem (z klatką);
6 - rzutnia kulą;
7 - rzutnia kulą z pełnowymiarowym sektorem z mączki ceglanej przeznaczoną również do treningów;
8 - dwie skocznie o tyczce, dwustronne, o rozbiegach długości 40 i 45 m;
9 - dwie skocznie wzwyż;
10 - dwie skocznie w dal i do trójskoku – dwustronne tzw. skocznia „czterościeżkowa”, wyposażone w łapacze piasku;
11 - studzienki elektryczne/teletechniczne do podłączenia pistoletów startowych i aparatury do elektronicznego pomiaru czasu;
12 - pomieszczenie do elektronicznego pomiaru czasu i dla spikera zwodów zlokalizowane w linii mety;
13 - tablica wyników na koronie w osi stadionu;
14 - miejsce treningowe do rzutów dyskiem i młotem (z klatką) z możliwym sektorem pełnowymiarowym (jak dla zawodów) zlokalizowane na terenie inwestycji poza obszarem stadionu;
15 - miejsce treningowe do rzutów oszczepem z możliwym sektorem pełnowymiarowym (jak dla zawodów) zlokalizowane na terenie inwestycji poza obszarem stadionu.

Autor: fot. Katarzyna Kubik, Grzegorz Witek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 maja 202613:21

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Powiat:

Temat podniósł radny powiatowy Krzysztof Bajerski (Lepszy Powiat). Wody Polskie potwierdziły, że wciąż obowiązują zalecenia ograniczające funkcjonowania obiektu.

opr. red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202612:45

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Raport z działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Raciborskiego w roku 1911 (Bericht über die Tätigkeit des Verbandes der Freiwilligen Feuerwehr des Lankreises Ratibor im Jahre 1911) - ciekawy dokument z raciborskiego archiwum, przytoczony z okazji wspomnienia św. Floriana przez dh. Brunona Stojera z OSP Pietrowice Wielkie.

opr. Brunon Stojer, fot. arch. WiAi WAW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.