Tragiczna śmierć byłego wikariusza parafii miejskiej w Raciborzu

W dniu 26 sierpnia 2018 r. zginął w wypadku samochodowym ks. Andrzej Kowolik, lat 64, proboszcz parafii św. Michała w Rozmierzy, w latach 1978-1981 wikariusz parafii WNMP w Raciborzu.
Śp. ks. Andrzej Kowolik urodził się 27.10.1953 r. w Chorzowie w rodzinie Władysława i Anny zd. Wiencek. W 1955 r. rodzice przeprowadzili się do Popielowa i tutejszą parafią związane było całe jego dzieciństwo i młodość. W Popielowie ukończył w 1968 r. szkołę podstawową, a następnie kontynuował naukę w liceum ogólnokształcącym w Dobrzeniu Wielkim. Po złożeniu w 1972 r. egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie. Święcenia kapłańskie przyjął 23.04.1978 r. z rąk biskupa Alfonsa Nossola w Opolu. Po święceniach został najpierw wikariuszem w parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu (1978-1981), a następnie św. Mikołaja w Pyskowicach (1981-1985). W 1985 r. został mianowany proboszczem parafii św. Michała w Rozmierzy. Bardzo mocno zaangażował się w nawiązane w latach 90. XX w. kontakty z potomkami dawnych mieszkańców Rozmierzy, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych, zawierając m.in. partnerstwo pomiędzy parafią w Rozmierzy a parafią św. Stanisława w Banderze (Teksas). Przez wiele lat pełnił również funkcję dziekana dekanatu Strzelce Opolskie (w latach 1992-2002 oraz 2007-2017). Biskup Opolski nadał mu w 2002 r. tytuł dziekana honorowego. Zginął w wypadku samochodowym 26.08.2018 r.
Eksportacja – w piątek, 31.08.2018 r o godz. 17.00 w kościele pw. św. Michała w Rozmierzy;
Pogrzeb – w sobotę, 1.09.2018 r. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Michała w Rozmierzy.
Polecajmy śp. ks. Andrzeja Bożemu Miłosierdziu: Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, kapłan Andrzej, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
O zdarzeniu pisze tutaj nto.pl




















![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)






















![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)




Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.