KGW z Rudnika z kolejnym eco grantem

Rudnickie Jabłonki konsekwentnie pozyskują kolejne granty na eco działania w swojej gminie. Tym razem zawalczyły o mini grant Fundacji ROLL-NA w wysokości 3 tys. zł.
Do konkursu zgłosiło swoje wnioski 147 organizacji z całego kraju i tylko dwie uzyskały główną nagrodę, w tym Rudnickie Koło Gospodyń Wiejskich. Panie zgłosiły działanie mające dotyczące organizacji eco-kawiarenki w dwóch odsłonach: I- "Eco kawiarenka dla domu", II - " Eco-kawiarenka dla Ciebie".
Celem działania jest edukacja społeczności Rudnika w zakresie prowadzenia ekologicznego gospodarstwa domowego, w tym wyrób własnych kosmetyków dla domu i dla siebie. Każdy mieszkaniec Rudnika będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych mini warsztatach i samodzielnie wykonać ekologiczny proszek do zmywarki, proszek do prania, pastę do czyszczenia urządzeń sanitarnych i kuchennych, mydełko w płynie, krem do twarzy i inne kosmetyki ekologiczne. Dodatkowo otrzyma przepis na wykonanie takich kosmetyków w domu.
Eco-warsztaty będą połączone z kawiarenką, gdzie będzie można napić się kawy i skosztować domowego ciasta. Udział w eco -kawiarence i eco warsztatach ma spowodować zmniejszenie produkcji opakowań plastikowych poprzez produkcję w domu własnych środków do mycia oraz ograniczenie degradacji środowiska naturalnego poprzez stosowanie tych kosmetyków we własnym gospodarstwie. Uczestnicy warsztatów zostaną poproszeni o przyniesienie własnych opakowań szklanych. Każdy kto przyniesie takie opakowanie oraz oczywiście, jak zawsze, przyjdzie z własnym kubkiem na napój, otrzyma ciasto i kawę lub sok gratis. Pierwsze warsztaty już 10 lutego, następne 1 kwietnia. Warsztaty będą prowadzić członkinie KGW w Rudniku, które przeszły już takie szkolenia.










![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)

![Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Śląska U16 w Raciborzu. Jeden medal gospodarzy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772917307bez-nazwy-136-.jpg)
![Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] Powrót z charakterem. Unia Racibórz pokonała Ruch Stanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772920562gre05192-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany