Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 listopada 202212:15

Dzień bezpieczeństwa w ośrodku dla niesłyszących w Raciborzu

Dzień bezpieczeństwa w ośrodku dla niesłyszących w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wczoraj na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Projekt edukacyjny skierowany jest do całej społeczności ośrodka w tym ze szczególnym uwzględnieniem uczniów i wychowanków. Prelegentami byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Szkolenie dla uczniów szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej rozpoczął alarm przeciwpożarowy prowadzony pod nadzorem Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu brygadiera Jarosława Ceglarka. Dalsza część spotkań z uczniami odbywała się w dwóch grupach. Głównym celem spotkania było kreowanie wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością słuchu właściwych postaw prospołecznych związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz przypomnienie zasad właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia pożarowego, oraz udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi również poruszyli tematy związane z ochroną praw człowieka i praw dziecka.

Specjalnym gościem był młodszy inspektor Krzysztof Kazek Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do spraw Ochrony Praw Człowieka, zajmujący się problematyką przestrzegania praw człowieka, prowadzący wiele szkoleń z tego zakresu. Podczas tego seminarium również młodszy inspektor Krzysztof Kazek przeprowadził dla zgromadzonych bardzo interesujący wykład zakończony dyskusją i opracowaniem wspólnej strategii w ramach prowadzonych działań związanych z przestrzeganiem praw dziecka. Kolejne zagadnienia dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przede wszystkim dotyczące pieszych i rowerzystów nie pomijając kierowców oraz zmian w przepisach przedstawił przedstawiciel śląskiej drogówki. Natomiast mundurowy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji opowiedział o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, zagrożeniach, jakie tam czyhają na dzieci i młodzież oraz co zrobić, by się ustrzec przed tym wszystkim. W czasie tej prelekcji nie pominięto innych zagrożeń w życiu codziennym z uwzględnieniem przede wszystkim czasu wolnego od nauki. Równie istotną kwestię związaną z bezpiecznymi postawami i właściwego zachowania się dzieci w sytuacji zagrożenia pożarowego i pierwszej pomocy omówił starszy kapitan Tomasz Brański ze Straży Pożarnej w Raciborzu. Dla dzieci i młodzieży została przygotowana również specjalna atrakcja przez policjantów z raciborskiej i śląskiej komendy. Było to stoisko profilaktyczne z artykułami i gadżetami profilaktycznymi. Jednakże najwięcej emocji wśród uczestników wywołał specjalnie przygotowany tor przeszkód, który należało pokonać w alko i narkogoglach. Każdy uczestnik szkolenia na pamiątkę otrzymał elementy odblaskowe, których używanie szczególnie teraz w porze jesienno-zimowej znacznie wpływają na poprawę bezpieczeństwa pieszego, jak i rowerzysty.

Projekt realizowany jest przez:

- Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu,
- Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu,
- Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu,
- Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 listopada 202514:17

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO]

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

24 listopada 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyła się uroczysta ceremonia w ramach obchodów Dni Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas wydarzenia uhonorowano lokalnych krwiodawców, wręczając im odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznawane przez Ministra Zdrowia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.