Niepożądani pasażerowie w przestrzeni ładunkowej. Pakistańczycy wpadli w Tychach

20 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu zatrzymali 4 Pakistańczyków, którzy do Polski dotarli nielegalnie podróżując w ukryciu.
Do zatrzymania cudzoziemców doszło 20 maja w Tychach. Kierowca zestawu ciężarowego, obywatel Turcji, czekając na rozładowanie tira, stwierdził obecność niepożądanych pasażerów w przestrzeni ładunkowej. Powiadomiono Służbę Celno-Skarbową, a następnie Straż Graniczną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu odkryli, że wśród przewożonego ładunku części okablowania ukrywa się 4 mężczyzn, prawdopodobnie obywatele Pakistanu. Ujawnieni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali oni zatrzymani. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza języka dla nich zrozumiałego funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili ich pakistańskie obywatelstwo oraz dane osobowe. W czasie przesłuchania, trzej mężczyźni oświadczyli, że do samochodu ciężarowego dostali się w Serbii a czwarty z nich zeznał, iż do naczepy ciężarówki wsiadł w Macedonii Północnej. Liczyli, że ciężarówką dojadą do krajów Europy Zachodniej. Cudzoziemcy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom, przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się w przestrzeni ładunkowej naczepy samochodu ciężarowego. Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat.
Jak się również okazało, dwóch mężczyzn ubiegało się o ochronę międzynarodową na terytorium Grecji. Wobec nich funkcjonariusze z PSG w Sosnowcu prowadzą czynności zmierzające do przekazania ich do tego kraju, w ramach tzw. procedury dublińskiej. Jednocześnie wobec wszystkich Pakistańczyków wszczęte zostały postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu.
Decyzją Sądu Rejonowego w Sosnowcu cudzoziemcy dzisiaj zostaną umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Przemyślu.
Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Turcji, nie miał świadomości, że oprócz ładunku części okablowania przewożonego z Turcji, w przestrzeni ładunkowej naczepy znajdują się jakiekolwiek osoby.






![Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740694991-dsc0307-.jpg)
![Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177598891308-20260401-zbrojenie-deskowanie-i-betonowanie-scian-niskich-obiekt-md1-podpora-p1-.jpg)






![Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775945402gre05742-.jpg)



![Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776030090dsc-7778-.jpg)





![Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776004016photo-115-z-117-.jpg)




![Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17760763921776075915photo-50-z-102-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany