Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 listopada 201914:18

Dziś święto pracownika socjalnego

Dziś święto pracownika socjalnego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Ten dzień stanowi znakomitą okazję do docenienia profesjonalnego zaangażowania i codziennej pracy dla dobra drugiego człowieka, zwłaszcza zmagającego się z niepełnosprawnością – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz z okazji obchodzonego dziś Dnia Pracownika Socjalnego. W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników prowadzących działalność o charakterze pomocowym.

– Aktywność zawodową w obszarze pomocy społecznej wybierają ludzie obdarzeni empatią, rzetelnością i sumiennością w wypełnianiu zadań, optymiści, dla których chcieć znaczy móc. Wszystkie te cechy pomagają udzielać wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zagrożonym wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnym i chorym, pozwalając na poprawę jakości ich życia – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Praca socjalna jest działalnością o charakterze pomocowym. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy ludziom znajdującym się w różnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi. W Polsce pracuje blisko 21 tys. pracowników socjalnych. Są oni zatrudnieni głównie w domach pomocy społecznej oraz w powiatowych centrach pomocy rodzinie.

Autor: Materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 grudnia 202513:15

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO]

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę, 7 grudnia, Gminne Centrum Kultury w Nędzy zamieniło się w miejsce przepełnione świąteczną atmosferą. Do najmłodszych mieszkańców gminy przybył wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Nie pojawił się jednak sam. Towarzyszyły mu uśmiechnięte Elfy, które od pierwszych chwil wprowadziły dzieci w klimat nadchodzących świąt.

red., fot. Oskar Tomeczek, Maja Walochnik
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202511:21

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO]

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

U sąsiadów. W dniach 5–7 grudnia 2025 roku w Rybniku odbyła się kolejna edycja Jarmarku u Antoniczka — tym razem w nowej odsłonie, przeniesiona bezpośrednio na teren okalający Bazylikę św. Antoniego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości, oferując połączenie tradycji, świątecznej atmosfery oraz artystycznych i rzemieślniczych akcentów. Zobacz, jak wyglądał jarmark w obiektywie Oskara Tomeczka.

red., fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.