Warsztaty Czarnego Teatru w Gimnazjum nr 5 z udziałem uczniów SP 15

W minioną środę w Gimnazjum nr 5 odbyły się kolejne warsztaty Czarnego Teatru. Tym razem odwiedzili nas uczniowie klasy 6c z SP 15 wraz z opiekunem - Joanną Kobielą.
Warsztaty tradycyjnie rozpoczęły się od prezentacji etiud przedstawionych przez gimnazjalistów. Następnie - żeby się lepiej poznać i ułatwić współpracę - uczniowie G5 i szóstoklasiści przeprowadzili wspólnie krótkie integrujące ćwiczenie. Kolejny etap warsztatów to już sama twórczość. Nasi goście podzielili się na trzy grupy, a każda z nich dostała opiekunów - pracujących w czarnym teatrze gimnazjalistów. Zadaniem zespołów było przygotowanie etiudy do wybranej muzyki. Czas wykonania zadania to 15 minut. Wydaje się, że w kwadrans nie da się ułożyć żadnego występu, w Czarnym Teatrze jest to jednak możliwe - wystarczy pomysł, kilka rekwizytów i dobra organizacja pracy. I tym razem tego nie zabrakło, bo pod koniec warsztatów obejrzeliśmy trzy interesujące etiudy. Te oraz inne występy można zobaczyć na fanpage'u Gimnazjum nr 5 na Facebooku.
Klasie 6c dziękujemy za wspólną, kreatywną zabawę w teatr oraz za odwiedziny, mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się w naszej tajemniczej sali. Zapraszamy do niej także tych, którzy nie brali jeszcze udziału w warsztatach Czarnego Teatru.

























![Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176605946620251218-1-1-.jpg)
































![Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769197539547483326-3259821247526672-3758003245137332535-n-2-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany