Stowarzyszenie Jesteśmy Wyjątkowi ma już swoją siedzibę

Powstałe siedem miesięcy temu Stowarzyszenie „Jesteśmy Wyjątkowi” zyskało nowych sprzymierzeńców we wspieraniu swoich niepełnosprawnych podopiecznych. W czwartek, 14 maja, podpisana została umowa użyczenia z Gminą Kietrz, na mocy której Stowarzyszenie będzie mogło stworzyć w jednej z sal Zespołu Szkolno-Przedszkolnego świetlicę przeznaczoną do rehabilitacji i twórczego spędzania czasu przez „Wyjątkowych”.
Dzięki świetlicy, która powstanie w ZSP im. Jana Pawła II, przed fundacją otworzą się nowe możliwości pomocy niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. – Przede wszystkim rehabilitacja stanie się o wiele łatwiejsza i bardziej dostępna – mówi Elżbieta Durak. – Będziemy mieli w pełni profesjonalne łóżko do masażu, rowery stacjonarne – wymienia sprzęt sfinansowany przez Dariusza Wyszyńskiego z firmy Dar-Bud, który zadeklarował również pokrycie kosztów remontu lokalu.
– We współpracy z podobnym stowarzyszeniem z Piekar Śląskich zorganizujemy też różne zajęcia, takie jak warsztaty plastyczne – mówi prezes. Do tej pory nie było tutaj odpowiednich warunków do zajęć tego typu. – Rodzice nie będą już musieli jeździć ze swoimi dziećmi do Raciborza czy innych miast, co wiąże się z dodatkowymi, często wysokimi kosztami. Teraz wszystko będzie na miejscu – cieszy się pani Ela.
Poza zawarciem umowy z gminą, organizacja prowadzona przez panią Elżbietę odniosła też inny sukces. Dariusz Wyszyński ufundował jednemu z podopiecznych Stowarzyszenia, Dominikowi, profesjonalny trójkołowy rower i koszulkę kolarską. – Teraz będzie mógł wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzać czas w ruchu, na świeżym powietrzu – cieszyła się Iwona Łabatczuk, mama nastolatka. Firma Dar-Bud podarowała niepełnosprawnym także plecaki.
Podczas czwartkowego spotkania, które obfitowało w wiele pozytywnych niespodzianek, Dariusz Wyszyński przekazał Stowarzyszeniu bardzo niezwykły i osobisty prezent – koszulkę, w której Krystian Herba (sportowiec sponsorowany przez firmę Dar-Bud) pobił rekord świata na Taipei 101, mierzącym 508 metrów budynku na Tajwanie i ustanowił przy tym nowy Rekord Guinnessa.
Koszulka najprawdopodobniej w swoim czasie trafi na aukcję. Dominik na rowerze śmiga już od czwartku, a z nowej sali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym wyjątkowe dzieci będą mogły korzystać od lipca.








![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)


![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)





![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)






![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)

![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)



![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)

![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany