Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 lutego 201112:41

ŚOSG: Nielegalne papierosy w porcie lotniczym

ŚOSG: Nielegalne papierosy w porcie lotniczym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

8 lutego, w trakcie prowadzonej kontroli bezpieczeństwa, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zatrzymali prawie 300 paczek papierosów oznaczonych białoruskimi znakami skarbowymi akcyzy. Pochodzące z przemytu papierosy miał w swoim bagażu podręcznym i rejestrowanym, odlatujący do Irlandii 48-letni obywatel Czech.

Cudzoziemiec wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze i zgodził się na przepadek ujawnionego nielegalnego towaru na rzecz Skarbu Państwa RP. Papierosy wartości szacunkowej 2 300 zł zatrzymano, a w stosunku do ich właściciela wszczęto postępowanie w związku z popełnionym wykroczeniem karnym-skarbowym. Dalsze czynności w tej sprawie prowadził będzie Urząd Celny w Katowicach.

To drugi w ostatnich dniach podobny przypadek. 5 lutego funkcjonariusze udaremnili próbę wywozu 60 paczek nielegalnych papierosów przez 59-letnia obywatelkę Polski, mieszkankę Zabrza. Tak samo jak Czech, kobieta przewoziła papierosy zarówno w bagażu podręcznym jak i rejestrowanym, jednak przeciwieństwie do mężczyzny, Polka wyjeżdżała do Wielkiej Brytanii, a papierosy, które posiadała oznaczone były ukraińską akcyzą.

ŚOSG w Raciborzu

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202622:53

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO]

A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W niedzielę, 19 kwietnia na boisku w Tworkowie rozegrano interesujące spotkanie A klasy, w którym rezerwy lokalnego LKS 05 Tworków podejmowały drużynę LKS Buk Rudy. Mimo że gospodarze przewodzili w tabeli i byli zdecydowanymi faworytami, przyjezdni szybko zweryfikowali przedmeczowe przewidywania, pokazując większą determinację i skuteczność.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.