Prośba o pomoc. Kto zna tego psa?

Co najmniej od tygodnia na osiedlu Mysłowicka/Żorska biega bezpański pies. Piesek zadomowił się we wnęce pod balkonami bloku Mysłowicka (4 piętrowy blok ze sklepami) i tam spędza większość czasu. Zaniepokojona zawiadomiłam raciborskie schronisko. Tam wiedzieli już o nim, jednak stwierdzili, że nie potrafią go złapać. Piesek pod balkonem miał małe legowisko i miskę z jedzeniem. Wczoraj wieczorem przyniesiono mu kurtkę i wtulony w nią przetrzymał kolejną zimną noc. Jednak rano okazało się, że ktoś zabrał mu i kurtkę i legowisko. Piesek dostał znowu ręcznik na którym śpi – co widać na zdjęciach. Jak wszyscy wiedzą pogoda jest coraz gorsza, cały czas sypie śnieg a mrozy mają być coraz większe.
Dlatego jeżeli ktoś chciałby przygarnąć pieska, ma ku temu warunki to jest on prawie cały czas we wnęce pod balkonami 4 piętrowego bloku na ul. Mysłowickiej 10 (tuż przy sklepach). Piesek nie jest groźny, nie warczy i nie próbuje atakować jak się do niego podchodzi. Jest nieufny i wystraszony. Na razie wspieramy go karmiąc i donosząc ciepłe rzeczy, które służą mu za legowisko. Takie rozwiązanie jest jednak tymczasowe, tym bardziej że zauważa się okradanie biednego psa z tego co mu ludzie przynoszą.







![Huczny powrót hrabiny. Tłumy na Fanny Days w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] Huczny powrót hrabiny. Tłumy na Fanny Days w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1783963748zrzut-ekranu-2026-07-13-o-19-28-36-.png)









![StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] StrongFarmer wraca do Grzegorzowic. Ostatnie wolne miejsca dla zawodników [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17840313331723914162dsc-2702-2-.jpg)

























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany