Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Tegoroczna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Jej hasło brzmi: „Jestem w Kościele, więc idę…” i wskazuje na zaangażowanie w ewangelizację. Mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym na piekarskim wzgórzu, będzie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który również wygłosi homilię.
Zaproszenie do udziału w pielgrzymce skierował do diecezjan abp Adrian Galbas. „Spotkajmy się jak co roku u naszej Matki, aby wpatrzeć się w Jej przykład oraz powierzyć się Jej modlitwie i opiece. Maryi chcemy oddać »wszystkie nasze dzienne sprawy« - osobiste, rodzinne, społeczne. Każde!” – napisał. Metropolita katowicki podkreślił, że główny temat pielgrzymki dotyczy zaangażowania w życie Kościoła - „Jestem w Kościele, więc idę”. „W ten sposób nawiązujemy do głównego hasła programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, a także do majowej pielgrzymki mężczyzn, podczas której skupialiśmy się na temacie Kościoła – tłumaczy abp Galbas.
Mszy św. na piekarskim wzgórzu (o godz. 11.00) będzie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, który pielgrzymował do sanktuarium w Piekarach w 2015 roku jako ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary (2012-2017). Po Eucharystii, o godz. 13.45, odbędzie się godzina ewangelizacyjna. Pielgrzymkę zakończą nieszpory maryjne (o godz. 15.00), które poprowadzi biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.
Uroczystości pielgrzymkowe będą transmitowane przez TVP 3 Katowice i TV Polonia oraz Radio eM i Polskie Radio Katowice. Początek transmisji o godz. 10.00. W celu otrzymania akredytacji dla mediów prosimy o kontakt telefoniczny lub meilowy z ks. Rafałem Bogackim, rzecznikiem archidiecezji katowickiej ([email protected]; tel.: 519 546 233).
Program Pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich (18.08.2024 r.):
8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
8.30 Modlitwa różańcowa.
9.30 Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię.
Powitanie pielgrzymów.
Słowo abp. Adriana Galbasa, metropolity katowickiego.
11.00 Msza św. pod przewodnictwem i z homilią kard. Gerharda Ludwiga Müllera.
13.45 Godzina ewangelizacyjna
15.00 Nieszpory maryjne pod przewodnictwem przez biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Andrzeja Przybylskiego.
16.00 Procesja do bazyliki piekarskiej.
Zakończenie pielgrzymki.





![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)

![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)



![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)















![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany