Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 czerwca 202419:11

Przyszłość Biznesu: Transformacja czy Katastrofa?

Przyszłość Biznesu: Transformacja czy Katastrofa? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Już 17 czerwca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się konferencja pt. „Transformacja czy Katastrofa: Przedsiębiorczość w czasach ESG i Zrównoważonego Rozwoju”, dotycząca zmian jakie czekają przedsiębiorców i społeczeństwo w niedalekiej przyszłości.

Dlaczego warto wziąć udział?
- Jeśli jako przedsiębiorcy nie zainteresujemy się tym tematem teraz, wkrótce może być za późno. Kiedyś konkurowaliśmy głównie ceną, teraz coraz częściej będziemy konkurować wielkością śladu węglowego - podkreśla Joanna Kruszewska, wiceprezeska Fundacji Zrównoważonego Rozwoju i organizatorka wydarzenia. Konferencja ma na celu nie tylko edukację, ale także pokazanie praktycznych sposobów zarządzania czynnikami ESG, liczenia śladu węglowego oraz budowania strategii społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Chcemy dotrzeć do lokalnych przedsiębiorców i organizacji, aby wyjaśnić, dlaczego te tematy są ważne tu i teraz, oraz jakie będą ich konsekwencje. Spotykając się z wieloma organizacjami, często
słyszymy, że te zmiany są bez sensu, że uderzają w przedsiębiorców. Temat jest jednak bardziej złożony i powiązany z wieloma aspektami. Bez wyjaśnienia przyczyn i ich źródeł, jak również konsekwencji każdej z naszych potencjalnych decyzji, nie zawsze rozumiemy te połączenia. - mówi Joanna Kruszewska.

Znaczenie współpracy i edukacji
Aleksandra Dik, organizatorka konferencji, zawowodowo zajmująca się komunikacją i public relations, zwraca uwagę na konieczność współpracy różnych działów w firmie oraz otoczenia okołobiznesowego przy wdrażaniu czynników ESG. - Bez odpowiedniej komunikacji i edukacji na każdym etapie, proces ten może prowadzić do braku zrozumieia, niespójności w strategii firmy, nieporozumień, utraty zaufania ze strony klientów, inwestorów czy partnerów biznesowych. Odpowiednia koordynacja wszystkich działów, od zarządu, produkcję, kadry po marketing, jest w tym procesie kluczowa. - mówi Aleksandra Dik, prezeska Instytutu Wspierania Biznesu.

- Społeczna odpowiedzialność i zrównoważenie w biznesie stają się istotną częścią strategii przedsiębiorstw. Firmy, które potrafią efektywnie komunikować swoje działania w zakresie ESG, zyskują przewagę konkurencyjną, budując silniejsze relacje z odbiorcami i zwiększając swoją wiarygodność na rynku – dodaje Aleksandra Dik.

Wyjątkowi prelegenci i tematyka
Konferencję otworzy wykład profesora Marcina Lutyńskiego z Politechniki Śląskiej, który omówi kluczowe zagadnienia związane z klimatem, energią oraz finansowaniem badań naukowych, pokazując, jak te aspekty wpływają na biznes i jakie korzyści mogą wyniknąć z ich odpowiedniego zarządzania

Na zakończenie młoda architektka Wiktoria Dziaduła zaprezentuje innowacyjny projekt systemów podtrzymywania życia na stacjach kosmicznych, który będzie testować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pokazując, jak technologie kosmiczne mogą wspierać zrównoważony rozwój na Ziemi.

ESG i Zrównoażony Rozwój
ESG (Environmental, Social, and Governance) to zestaw kryteriów stosowanych do oceny działalności przedsiębiorstw w zakresie ich wpływu na środowisko (Environmental), relacji społecznych (Social) oraz zarządzania korporacyjnego (Governance). Te kryteria pomagają inwestorom zrozumieć, jak firma zarządza ryzykami i możliwościami związanymi z tymi trzema obszarami, co jest kluczowe dla długoterminowego zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój to koncepcja, która zakłada równoważenie wzrostu gospodarczego, ochrony środowiska oraz dobrobytu społecznego, aby zaspokoić obecne potrzeby, nie narażając przyszłych pokoleń na brak zasobów.

Podczas konferencji będzie można dowiedzieć się o regulacjach prawnych związanych m.in z raportoweniem czynników ESG, tego, kogo dotyczą przepisy czy też na czym polega liczenie śladu węglowego.

Patronat i organizatorzy
Honorowy patronat nad konferencją sprawuje prof. Jerzy Buzek. Patronami wydarzenia są także Ministerstwo Rozwoju i Technologii, posłanka Gabriela Lenartowicz, europoseł Łukasz Kohut, Starosta Powiatu Raciborskiego Grzegorz Swoboda, Prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz, Prezydent Rybnika Piotr Kuczera, instytucje i organizacje biznesowe oraz uczelnie wyższe. Dzięki patronatowi Europejskiego Paktu na Rzecz Klimatu, informacja o konferencji została zamieszczona na oficjalnej stronie UE, co podkreśla znaczenie i rangę tego wydarzenia.

Rejestracja
Wstęp na konferencję jest bezpłatny, link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/897135-1/

Transformacja czy Katastrofa: Przedsiębiorczość w czasach ESG i Zrównoważonego Rozwoju

Świat się zmienia a biznes musi się dostosowywać do zmieniającego się otoczenia społecznego, gospodarczego, prawnego, energetycznego i środowiskowego.

Czy przedsiębiorcy i organizacje w regionie są gotowi na transformację swojej działalności? 

Czy jesteśmy świadomi zachodzących zmian i wymagań?

Zapraszamy do udziału w konferencji, na której poruszymy tematy dotyczące przyszłości biznesu i przedsiębiorczości.

Naszym głównym celem jest dzielenie się wiedzą, pokazywanie szans i zagrożeń ale również zaproponowanie planu działań na najbliższy czas.

17 czerwca, Zamek Piastowski w Raciborzu, godz. 9.00-16.00

Wstęp wolny, wymagana rejestracja pod linkiem https://evenea.pl/pl/wydarzenie/897135-1
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=61559865442168
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/konferencja-transformacja-czy-katastrofa-przedsi%C4%99biorczo%C5%9B%C4%87-w-czasach-esg-i-zr/ 

transformacja_czy_katastrofa

Autor: mat.nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.