Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 kwietnia 202417:43

Uczta dla duszy, umysłu i ciała w najbliższy weekend: Kąpiel w dźwiękach oraz Taniec intuicyjny

Uczta dla duszy, umysłu i ciała w najbliższy weekend: Kąpiel w dźwiękach oraz Taniec intuicyjny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prawdziwa uczta dla duszy, umysłu i ciała czeka na nas w najbliższy weekend: kąpiel dźwiękami w piątek (19 kwietnia w godzinach 12:00-13:30) i taniec intuicyjny w sobotę (20 kwietnia w godzinach 10:00-13:00) w sali kameralnej RCK RDK, ul. Chopina 21 (II piętro). Wydarzenie organizuje Raciborskie Centrum Kultury i Sanktuarium Natury.

Kąpiel w dźwiękach- Relaksacyjny koncert mis i gongów
 
Brzmienie gongów, mis dźwiękowych, kryształowych, oraz innych instrumentów etnicznych pozwoli Ci wejść w stan głębokiego relaksu i odprężenia, a tym samym wprowadzi harmonię i dobrostan, zarówno w ciele, jak i umyśle. Wibracja instrumentów dociera poprzez słuch ale też, drgania te, rozchodzą się po całym ciele, działając jak masaż na poziomie komórkowym.
Kąpiel w dźwiękach wspiera uwolnienie stresu, napięć emocjonalnych i blokad energetycznych. To czas głębokiej transformacji, uzdrawiających procesów, regeneracji i dobroczynnego doenergetyzowania wszystkich narządów.
Sesja zacznie się o godzinie 12:00, kiedy to po krótkim wprowadzeniu, połączeniu ze swoim oddechem, płynnie przejdziemy do sesji instrumentalno-dźwiękowej. Na koniec łagodnie przejdziemy do zintegrowania wewnętrznych procesów wspólnym kręgiem.
 
Jak się przygotować?
Koncert odbywa się w pozycji leżącej więc zabierz ze sobą to, czego potrzebujesz aby było Ci komfortowo np. karimata, koc, wygodne, ubrania, wodę do picia.

Kto poprowadzi? 
Szymon Jan Trojanowski oraz Sati Beatrycze Duka
Jesteśmy lokalnymi działaczami, korzennymi Raciborzanami. Poprzez nasze akcje, inicjatywy oraz pracę wnosimy do lokalnej przestrzeni holistyczne podejście.
Dysponujemy szeroką gamą narzędzi rozwojowych, terapeutycznych, praktyk poszerzających świadomość człowieka oraz relacje: z ciałem, emocjami, Naturą, z drugim człowiekiem.
Wspieramy się dźwięko i muzykoterapią poprzez instrumenty takie jak gongi, misy kryształowe oraz tybetańskie, a także inne instrumenty o działaniu terapeutycznym.
Ponadto bliska jest nam praca z ciałem poprzez oddech wieloma metodami, medytacje, sesje świadomego ruchu, tańca czy masaże.
Fascynuje i karmi nas działanie na rzecz Natury, jej czystości, relacji człowieka ze swoimi korzeniami. Naszą misją jest bycie świadectwem wartości, które wesprą naszą społeczność w komunikacji, relacji z emocjami oraz podniosą jakość Życia jednostki, ogółu, a także otaczającej nas fauny i flory.

kpiel_dzwiekami
 
Swobodna Ekspresja Przepływu- Taniec Intuicyjny
 
Warsztat taneczny skierowany do osób chcących odkryć całkowicie Nową Jakość połączenia z Ciałem i Tańcem. Spontaniczny ruch, świadomy oddech i ekspresyjne eksploracje stworzą okazję, by na nowo odkryć frajdę z tanecznego ruchu.  Przestrzeń Intuicyjna jest zupełnie dla każdego. Dla tych, którzy już tańczą, bądź chcą dopiero spróbować. Zasmakuj jak w to jest rozgościć się w tanecznej swobodzie przepływu!
 
Czego się spodziewać?
 
W trakcie spotkania będzie panować luźna atmosfera pełna radości, szacunku i akceptacji. Istny taneczny plac zabaw, gdzie potrzeby ciała będą decydować o tym jak zamierzasz się wyrazić poprzez ruch.
Praktyka tańca intuicyjnego to zaproszenie do połączenia się z ciałem w zaufaniu, uważności i ekspresji. Świadomy Oddech będzie wsparciem na poziomie Umysł-Ciało, a wykonywane ćwiczenia dadzą każdemu narzędzia do zabawy ruchem.
Poza tanecznym warsztatem będzie miał miejsce również luźny JAM taneczny, który pozwoli samodzielnie pobawić się poznanymi narzędziami oraz uwolnić Swobodną Ekspresję Przepływu. Na zakończenie sesja relaksacyjna z instrumentami oraz prowadzenie głosem zaopiekuje uczestników i pozwoli oswoić taneczne doświadczenie w Ciele i Umyśle.
 
Jak się przygotować?
 
Zdecydowanie ubierz się lekko i wygodnie. Tak, żeby Ciało mogło swobodnie się poruszać i oddychać. Tańca najlepiej doświadczać bosymi stopami, żeby aktywować wrażenia sensoryczne. Butelka z wodą to coś, co warto mieć pod ręką!
Co najważniejsze przyjdź bez oczekiwań w totalnej otwartości i zaufaniu, to Twój czas na ekspresję!
 
Kto poprowadzi?
 
Szymon Trojanowski - absolwent akademii Choreo i Arteterapii we Wrocławiu, człowiek pracujący od wielu lat z ciałem, oddechem, świadomą relacją ze sobą oraz Światem. Niesie ze sobą wiele ciekawostek i smaczków na temat ludzkiej Natury, Emocji oraz metod uwalniania. Ponadto jest wielkim pasjonatem Natury i działaczem na jej rzecz. Swoją pracę z ludźmi wspiera również poprzez masaż, medytacje, kąpiele dźwiękowe i wiele innych.
 
Przyjdź, podaruj sobie fajny pełen Swobodnej Ekspresji Czas.

taniec_intucyjny
 
KOSZT 
Kąpiel dźwiękami: 1,5 h - 60 PLN/osobę (obowiązują karty: Senior+ i Rodzina+)
Taniec intuicyjny: 2,5h-3h- 65 PLN/osobę  (obowiązują karty: Senior+ i Rodzina+)
 
Ilość miejsc ograniczona!
Obowiązują zapisy w kasie lub pod nr.tel. 729 449 104

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.