Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 października 202316:30

Spodek to przy nim maleństwo. Zobacz jeden z największych mostów na świecie na tle Katowic

Spodek to przy nim maleństwo. Zobacz jeden z największych mostów na świecie na tle Katowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Już wkrótce na antenie National Geographic ukaże się nowy program o supernowoczesnych konstrukcjach ze świata - “Daniel Ashville i cuda inżynierii”. Z okazji premiery kanał we współpracy z fotografem Aleksandrem Małachowskim przygotował na podstawie jego zdjęć niespodziankę  Są to cztery wizualizacje, które pokazują, jak wyglądałyby polskie miasta - Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław - gdyby pojawiły się w nich budowle z serialu. Premiera już 5 października o godz. 21:00.

Daniel Ashville to brytyjski dziennikarz oraz ekspert budowlany, który razem z kamerami National Geographic podróżuje po świecie i dołącza do ekip budujących spektakularne obiekty takie jak tunele, drapacze chmur, mosty czy środki transportu powietrznego i morskiego. Prowadzący program pokazuje, jak od środka wygląda praca przy najbardziej inspirujących konstrukcjach.

W ramach promocji programu National Geographic weszło we współpracę z jednym z najciekawszych fotografów miejskich młodego pokolenia - Aleksandrem Małachowskim (@hashtagalek). Efektem tego spotkania są cztery wizualizacje przedstawiające największe polskie miasta, na które naniesiono niesamowite konstrukcje przedstawione w serialu „Daniel Ashville i cuda inżynierii”. Dzięki tym wizjom, spotykającym się na pograniczu realizmu i fantastyki, polska rzeczywistość nabiera innego wymiaru.

W RPA stanął jeden z najdłuższych mostów w Afryce. Jak ta gigantyczna konstrukcja - prezentowana w programie „Daniel Ashville i cuda inżynierii” - wyglądałaby, gdyby stała w centrum Katowic? Zobaczymy to dzięki wizualizacji stworzonej przez National Geographic.

- W swojej twórczości bardzo lubię zabawę z formą i postprodukcją, dlatego współtworzenie tych futurystycznych wizualizacji było dla mnie bardzo ciekawym wyzwaniem artystycznym. Katowicki „Spodek” to najbardziej charakterystyczna konstrukcja w mieście i zarazem jedyna, której wielkość może być punktem odniesienia dla imponujących rozmiarów mostu w RPA. Wykonane przeze mnie zdjęcie Katowic posłużyło stacji National Geographic za bazę do stworzenia wizualizacji. Dziękuję za wyróżnienie i zachęcam do oglądania programu - powiedział fotograf Aleksander Małachowski.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w architektonicznej trasie Daniela Ashiville’a zapraszamy do oglądania kanału National Geographic w czwartki od 5 października o godz. 21:00.

Autor: mat.prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.