Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 202320:09

41 Rawa Blues Festival już 7 października w katowickim Spodku!

41 Rawa Blues Festival już 7 października w katowickim Spodku! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

3 października w katowickim hotelu Novotel odbyła się konferencja prasowa przed zbliżającą się 41 edycją festiwalu Rawa Blues, który już 7 października zagości w katowickim Spodku. Z dziennikarzami spotkał się Irek Dudek – Dyrektor festiwalu oraz przedstawiciele biura organizacyjnego z Agatą Dudek na czele. Podczas spotkania zaprezentował artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu, opowiedział o nowościach oraz niespodziankach, które będą czekać na uczestników.  Nie zabrakło tradycyjnego urodzinowego tortu.

Jak co roku festiwal rozpocznie się na przeglądem na Małej Scenie, na której wystąpią: Comin'To Town, Curly Cale, Duch Delta, Her Memories, Onus Blues, RoseMerry oraz Stonage Full of Sun.
Laureat konkursu dołączy do grona wykonawców występujących na Dużej Scenie.

Nowością na tegorocznym festiwalu będzie dwugodzinny blok koncertów (17:00-19:00) w stylu rock’n’roll i rockabilly.  W tym roku po raz pierwszy festiwalowicze będą mieli możliwość wyjścia i ponownego wejścia na teren Spodka podczas trwania koncertów. Jak co roku dzieci do lat 15-tu oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, będą miały możliwość bezpłatnego uczestnictwa w imprezie wraz z opiekunem posiadającym bilet wstępu.

Irek Dudek podkreślał, że niezwykle ważny dla niego jest rodzinny aspekt festiwalu. Dla najmłodszych uczestników przygotowano warsztaty plastyczne pod okiem absolwentki ASP Anny Bierońskiej, podczas których dzieci nauczą się przekładać wyobraźnię na płótno. W antresoli Spodka przygotowano dodatkowe atrakcje mające na celu stworzenie atmosfery rodem z lat 50-tych. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. W strefie pin-up stylistki będą darmowo wykonywać fryzury i makijaże, a także prowadzić sprzedaż ubrań vintage z drugiej ręki. Miłośników starych nagrań ucieszy stoisko z płytami.

Za największą atrakcję można uznać wystawę Indian Motorcycle, najstarszej amerykańskiej firmy motocyklowej, której maszyny nie tylko zachwycą oko, ale również ducha, gdyż będzie można załapać się na rundkę wokół Spodka!

Irek Dudek podkreślił: „Cieszę się, że mogę taki festiwal organizować w największym bluesowym klubie jakim jest Spodek.”

W tym roku ceny biletów nie uległy zmianie w stosunku do roku poprzedniego.

Przypomnijmy, że w tym roku na Dużej Scenie katowickiego Spodka wystąpią: Altered Five Blues Band, Restless, Philip Sayce, Troy Redfern, Albert Cummings, Boogie Boys, Shaki’n Dudi, Blueset, Robert Kordylewski, Teksasy & Wojtek Cugowski.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznanych w Europie i największy na świecie odbywający się "in-door" (pod dachem). Laureat prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive 2012” w kategorii Festiwal Międzynarodowy, przyznanej przez amerykańską The Blues Foundation.

Podczas ponad 40-tu edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy. Warto przypomnieć, że mieliśmy zaszczyt gościć takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas czy Blind Boys of Alabama.

Bilety na Festiwal do nabycia wyłącznie w sieci Ticketmaster.

41rawablues_1080x1080

Autor: mat.nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.