Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 marca 202308:31

Spacer z alpakami po szkolnym korytarzu...

Spacer z alpakami po szkolnym korytarzu... - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Alpaki - możliwość ich pogłaskania, nakarmienia marchewką czy nawet przespacerowania się z nimi po szkolnym korytarzu - to tylko jedna z wielu atrakcji, która czekała na tych, którzy 3 marca odwiedzili Słoneczną Krainę w Raciborzu.

3 marca w Słonecznej Krainie w Raciborzu zorganizowano Dzień Otwarty, w ramach którego można było zobaczyć, jak wyglądają wnętrza mieszczących się przy ul. Lwowskiej Przedszkola Terapeutycznego i szkoły podstawowej, spotkać się z kadrą placówki, a także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych dla gości.

Największą z nich niezaprzeczalnie były dwie alpaki, które nie tylko dzieci, ale i ich rodzice chętnie głaskali, karmili, przytulali czy też oprowadzali po szkolnych korytarzach. Nie były to jedyne zwierzęta, z którymi spotkali się odwiedzający placówkę. Czekał na nich również pies Lolek, który regularnie odwiedza przedszkolaków i szkolniaków ze Słonecznej Krainy, a także dwie świnki morskie, które są jej mieszkańcami.

Tych, którzy lubią wyzwania i ruch, spotkać można było na sali gimnastycznej, gdzie przygotowany został specjalny tor do wykazania się sprawnością fizyczną, czy też na sali zajęć SI, gdzie huśtali się, wspinali i mierzyli z utrzymaniem równowagi w niełatwych warunkach.

Wielbiciele doznań kulinarnych mogli stać się masterchefami i wykonać swoje autorskie pizze. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci popcornu i waty cukrowej, którymi częstować można było się do woli.

Nie zawiedli się również miłośnicy sztuk plastycznych - wykonać mogli m.in. magiczny słoik, gniotka czy też slima. A także umysły bardziej techniczne - w Laboratorium Przyszłości dzięki okularom VR do wirtualnej rzeczywistości przenosili się w magiczną zimową krainę. Nie zabrakło też tablic interaktywnych pobudzających koncentrację uwagi, spostrzegawczość i ćwiczących pamięć.

Dzień Otwarty na dobre zainaugurował rekrutację do Szkoły Podstawowej Słoneczna Kraina w Raciborzu, która adresowana jest dla dzieci posiadających orzeczenia. Rekrutacja do Przedszkola Terapeutycznego mieszczącego się w tym samym budynku trwa cały rok.

Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 lipca 202411:01

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej?

Zamiast wbicia pierwszej łopaty jest dyskusja. Co dalej ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Kuźni Raciborskiej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Kuźnia Raciborska:

Rok temu politycy Zjednoczonej Prawicy odwiedzili Kuźnię Raciborską, obiecując znaczące wsparcie finansowe dla powiatu raciborskiego w wysokości miliarda złotych oraz budowę mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) przy ulicy Bema. Program miał na celu budowę sześciu czterokondygnacyjnych bloków z 120 mieszkaniami, które miały być oddane do użytku w nowoczesnej, pasywnej technologii.

opr. waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Nasz Racibórz 21.06.2024
20 czerwca 202420:17

Nasz Racibórz 21.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.