Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 grudnia 202208:31

Syryjczyk chciał przewieźć swoich rodaków do Niemiec

Syryjczyk chciał przewieźć swoich rodaków do Niemiec - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

5 grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej zatrzymali 6 obywateli Syrii, którzy próbowali przedostać się na terytorium Niemiec.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło na terenie Pszczyny. Informację o sześciu obcokrajowcach, ujawnionych podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku – Białej otrzymali od pszczyńskich policjantów. Kierujący pojazdem mężczyzna, obywatel Syrii, posiadał przy sobie austriacką kartę pobytu, a pasażerami pojazdu było pięciu jego rodaków, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Legitymowali się tylko słowackimi dokumentami potwierdzającymi ich pobyt na terenie tego kraju. Jak się później okazało do Polski wjechali przekraczając polsko – słowacką granicę.

W związku z powyższym odstąpiono od wszczynania wobec pięciu Syryjczyków postępowania o zobowiązaniu ich do powrotu i wystąpiono z wnioskiem do strony sąsiedniej o readmisję. Ponadto przedstawiono im zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom bez wymaganych dokumentów. Syryjczycy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, złożyli stosowne wyjaśnienia w sprawie i dobrowolnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu, w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącym 2 lata. Wczoraj cudzoziemcy zostali przekazani słowackim służbom.

Wobec kierowcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu.

Autor: ŚlOSG, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 sierpnia 202509:04

40 piłkarskich legend z Polski i Niemiec zagra na Śląskim

40 piłkarskich legend z Polski i Niemiec zagra na Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
inf. prasowa UMWS, fot Norbert Barczyk / PressFocus
Sport22 sierpnia 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności23 sierpnia 202520:00

Jesienne czary w Łubowicach – magiczny spektakl przy ruinach pałacu Eichendorffów

Jesienne czary w Łubowicach – magiczny spektakl przy ruinach pałacu Eichendorffów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Widowisko teatralne „Jesienne czary” na podstawie twórczości Josepha von Eichendorffa zgromadziło przy ruinach pałacu Eichendorffów w Łubowicach liczną publiczność.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.