Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 listopada 202215:25

Złote Gody w gminie Krzanowice [FOTO i WIDEO]

Reklama
Krzanowice:

Zaproszenie burmistrza Andrzeja Strzedulli do restauracji Perła przyjęło siedem par świętujących w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego. Życzenia składała także kierownik USC, Gabriela Augustyn.

Spotkanie było okazją do złożenia życzeń, wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanych przez Prezydenta RP, toastu z lampką szampana oraz towarzyskich rozmów przy kawie i ciastku. 

Złote Gody świętują w tym roku (według kolejności w galerii):

Państwo Urszula i Dieter Stuchły mieszkają w Bojanowie i stąd pochodzą, a poznali się na jednej z zabaw we wsi. Narzeczeństwo trwało niewiele ponad dwa lata. Po 50 latach są dumni z czwórki dzieci i siedmiu wnuków. Pani Urszula pracowała w administracji raciborskiego Mechanika, a jej mąż związał się zawodowo z Rafako. Cieszą się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, czekając na pierwszego prawnuka.

Państwo Dorota i Leonard Pośpiechowie z Wojnowic poznali się na młodzieżowej zabawie w Dobieszowie. Zanim osiedli w gminie Krzanowice w 2000 r., mieszkali w Żorach. Pan Leonard pracował na kopalni Borynia, p. Dorota wychowywała trzy córki. Doczekali się sześciu wnuczek. – Tylko jeden chłop w rodzinie – uśmiecha się p. Dorota. Ślub brali w Wojnowicach, bo tu mieszkali rodzice dostojnej jubilatki.

Państwo Anna i Józef Jaroschowie pobrali się w Borucinie, gdzie do dziś mieszkają. Oboje pochodzą z tej miejscowości. To małżeństwo, można rzecz, sąsiedzkie. Mieszkali obok siebie, a zaiskrzyło pomiędzy nimi podczas zabawy. Pan Józef pracował na kopalni – pszowskiej Annie, a p. Anna zajmowała się domem, wstając wcześnie rano, by przygotować mężowi śniadanie. Mają syna i wnuczkę.

Państwo Henryka i Henryk Kozińscy to również mieszkańcy Borucina – pani Henryka pochodzi z Piechowic koło Jeleniej Góry, p. Henryk z Nidzicy w Olsztynie. Poznali się w autobusie. Trzynaście lat temu dostali dom w Borucinie, przeprowadzając się tu z Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku. Pan Henryk był murarzem i to aktywnym jeszcze w tym roku, p. Henryka fryzjerką. Mają troje dzieci oraz wnuczkę i wnuka.

Państwo Wszołkowie to również mieszkańcy Borucina, choć p. Andrzej pochodzi z Chałupek. Panią Martę urzekł młody żołnierz Wojsk Ochrony Pogranicza z krzanowickiej strażnicy, który chodził rozliczać zakupy do miejscowego GS-u, gdzie pracowała. Doczekali się trzech synów i jednej córki oraz siedmioro wnucząt. W drodze kolejny wnuczek.

Helena i Bronisław Gazdowie poznali się w pociągu z Raciborza do Wrocławia. Pani Helena pochodzi z Oleśnicy, p. Bronisław z Raciborza. On wtedy wracał z urlopu, ona z ferii zimowych. Do Krzanowic 23 lat temu przeprowadzili się z namową syna, który poznał tu swoją przyszłą żonę. Pani Helena zajmowała się trójką dzieci, pan Bronisław to emerytowany wojskowy – służył w pułku lotniczym w Goleniowie koło Szczecina, gdzie pracował przy obsłudze technicznej samolotów MIG-21. Mają czworo wnucząt.

Państwo Grażyna i Tadeusz Sikorowie to kolejni mieszkańcy Borucina, gdzie prowadzili się w1987 r. Doczekali się czwórki dzieci, czterech wnuków i jednej wnuczki. Pani Grażyna pracowała w drukarni w Brzegu, p. Tadeusz był listonoszem, który – jako młodzieniec – wpadł w oko dostojnej jubilatce. Wybranka, nieraz obdarowywana czekoladkami, odwzajemniła uczucie i tak wspólnie od ponad 50 lat kroczą szczęśliwie przez życie.

Na uroczystości nie byli obecni Brygida i Józef Kaszny oraz Krystyna i Stanisław Wochnikowie

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lutego 202311:37

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie

Strzelcy wyborowi. Zawody w PCS-ie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.