Obwodnica Sudół-Płonia. Studium na finiszu

O stan zaawansowania prac związanych z budową wschodniej obwodnicy Raciborza na odcinku od DK 45 w Sudole do włączenia jej w ul. Piaskowej zapytał prezydent klub radnych Razem dla Raciborza.
- Kiedy spodziewane jest wystąpienie o wydanie decyzji środowiskowych oraz zlecenie dokumentacji projektowej. Jaki jest przewidywany czas jej realizacji? - czytamy w interpelacji.
- Dokumentacja dla zadania pn.: Opracowanie dokumentacji koncepcyjno–środowiskowej dla wschodniej obwodnicy Raciborza, została podzielona na 3 główne działy - odpowiedział 12 października prezydent. - 24 sierpnia br. GDDKiA w Katowicach na posiedzeniu Zespołu Opiniowania Projektów Inwestycyjnych zatwierdziła dział pierwszy – Studium korytarzowe. Dział drugi gotowy jest w 85%. W październiku wykonawca winien przekazać kompletne Studium Techniczno–Ekonomiczno – Środowiskowe. Po wydaniu pozytywnej opinii do dokumentacji przez zamawiającego dokumentacja zostanie wysłana do GDDKiA celem ustalenia terminu posiedzenia Komisji Opiniowania Projektów Inwestycyjnych działającej przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Po otrzymaniu pozytywnej oceny podczas posiedzenia KOPI wykonawca deklaruje, iż w ciągu 2 miesięcy zostanie skompletowana dokumentacja środowiskowa, stanowiąca 3 dział dokumentacji. Na dziś wykonawca sporządził inwentaryzację przyrodniczą oraz przygotował wnioski o wydanie decyzji środowiskowej - czytamy dalej w odpowiedzi. Czytaj też: Wschodnia obwodnica Raciborza od Płoni do Sudoła [ANIMACJA WIDEO, MAPY]







![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)








![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)




![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)


![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)

























Komentarze (0)
Dodaj komentarz