Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 października 202209:13

Aktywny senior województwa śląskiego mieszka w powiecie raciborskim

Aktywny senior województwa śląskiego mieszka w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Brunon Chrzibek, przewodniczący Rady Gminy Krzyżanowice, mieszkaniec Tworkowa, znalazł się w ścisłym gronie finalistów konkursu Aktywny Senior.

Spośród blisko 80 zgłoszonych, kapituła wskazała czternastkę finalistów, w której znalazł się aktywny społecznie i kulturalnie tworkowik. Tytuł „Aktywnej Seniorki” i „Aktywnego Seniora” roku 2022 otrzymały wprawdzie inne osoby, ale dla p. Brunona ścisły finał to i tak duże wyróżnienie, tym bardziej, że aktywność wśród seniorów w regionie rośnie. Przewodniczącego zgłosił wójt Grzegorz Utracki.

– Chcemy Wam podziękować nie tylko za ten rok, ale za wszystkie lata, kiedy swoim sercem dzielicie się z tymi, którzy tego potrzebują. Jestem zaszczycony co roku, że mogę spotykać tak wspaniałych ludzi – mówił wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podczas rozstrzygnięcia konkursu, które odbyło się w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Konkurs zorganizowała działająca przy Wojewodzie Śląskim Rada ds. Rodziny. Jak zaznaczyła Maria Nowak, pełnomocnik Wojewody Śląskiego ds. Rodziny i Przewodnicząca kapituły konkursowej, niezwykle trudno było w tym roku wybrać najbardziej aktywnych seniorów, ponieważ właściwie każda ze zgłoszonych osób zasługuje na takie wyróżnienie.

Tytuł najaktywniejszej seniorki trafił do Jolanty Koral, pomysłodawczyni i współorganizatorki „Dni Żarek”, długoletniej prezes Akcji Katolickiej, organizatorki licznych festynów rodzinnych integrujących społeczność lokalną, a najaktywniejszego seniora ­– do Jana Tarnawy, od pięćdziesięciu lat pracującego na rzecz osób niepełnosprawnych – głównie niewidomych i niedowidzących, angażującego się w prace lokalnej społeczności w Szczyrku. Kapituła postanowiła też dodatkowo wyróżnić Wiesława Pawlusa, którego hafty zdobią elementy strojów wielu zespołów regionalnych działających w Polsce, jak również za granicą.

Najaktywniejsza seniorka w województwie nie kryła wzruszenia podczas uroczystości. – Społecznik musi mieć gorące serce, żeby mieć się czym dzielić. Nie miałam nigdy za to podziękowania, także jestem zaskoczona i wszystkim gratuluję, bo praca społeczna to jest ciężki temat – zaznaczyła. Jan Tarnawa mówił z kolei o tym, żeby działać, a nie przebywać w stanie uśpienia. – Senior aktywny… co do tego pierwszego punktu to to określenie przyszło samo, jeżeli chodzi o aktywność to zależy ona w dużym stopniu od stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Często tak bywa, że dusza by chciała, ale ciało stawia opór, jednak w przypadku, kiedy przeżywamy chwile słabości i dochodzimy już do momentu, gdzie uważamy, że już sobie z czymś poradzimy i tęsknimy za czymś, to należy przystąpić do pracy – podkreślił.

Laureatom tegorocznej, szóstej już, edycji konkursu na najaktywniejszych seniorkę i seniora w regionie gratulowali również obecni podczas wydarzenia samorządowcy, a za pośrednictwem połączeń wideo – także poseł do Sejmu RP, członek Rady ds. Rodziny Przemysław Drabek oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska. Całą uroczystość podsumował z kolei wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. – Bardzo dziękuję za Waszą postawę i Wasz trud. Przyjmijcie te gratulacje i wyróżnienia, tak jakbyście przyjmowali je dla całego swojego środowiska, w którym działacie, jesteście aktywni i jesteście wzorem do naśladowania – mówił.

Autor: Śląski Urząd Wojewódzki, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.