Będzie trzeci wiceminister z Raciborza

51-letni Arkadiusz Mularczyk ma objąć stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Będzie to trzeci wiceminister rodem z Raciborza, drugi w MSZ.
Po Pawle Jabłońskim, wiceministrze spraw zagranicznych, i Michale Wosiu, wiceministrze sprawiedliwości, Arkadiusz Mularczyk, poseł ziemi sądeckiej PiS, będzie trzecim politykiem wywodzącym się z Raciborza, który sięgnie po to stanowisko w tej kadencji Sejmu. Ma się zająć kwestiami europejskimi, w szczególności relacjami z Niemcami.
- MSZ zawnioskuje o powołanie Arkadiusza Mularczyka również na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw odszkodowań za szkody wyrządzone agresją i okupacją niemiecką w latach 1939-1945 - przekazał PAP rzecznik resortu dyplomacji Łukasz Jasina. W 2017 poseł Mularczyk został przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowe.
A. Mularczyka, P. Jabłońskiego i M. Wosia łączy jedno - matura w I LO. Dzielą pokolenia. A. Mularczyk jest najstarszy, uczył się w liceum jeszcze w czasach PRL-u, studia prawnicze na UJ kończył już w demokratycznej Polsce. Jest adwokatem, posłem od 2005 r. Wyemigrował z Raciborza do Nowego Sącza, gdzie założył rodzinę. Paweł Jabłoński ma 36 lat. Z Raciborza wyjechał na studia do Warszawy. Michał Woś ma 31 lat. Studiował - podobnie jak M. Mularczyk - na UJ. Jako jedyny jest nadal mieszkańcem ziemi raciborskiej.










![Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780654458photo-17-z-77-.jpg)




















![Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780778813dsc-1366-.jpg)
![Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780776999gre06883-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz