Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 października 202210:02

Krótko o nagrodach a potem ekspresowo

Reklama
Racibórz:

Początek nowego tygodnia w raciborskim magistracie przebiegał pod znakiem obrad Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów. Radni zajęli się sprawami ważnymi dla miasta i jego mieszkańców.

Pierwszym punktem poniedziałkowego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów było wydanie opinii w sprawie rozłożenia na raty wierzytelności przekraczających 50.000 zł. Przedstawieniem sprawy zajęła się kierownik działu windykacji w Miejskim Zarządzie Budynków.

- Dłużnik złożył wniosek za wcześniej zajmowany lokal. Podpisanie porozumienia podyktowane jest zabezpieczeniem przez przedawnieniem. Obecnie dłużnik mieszka na lokalu socjalnym, tam też ma zaległości. Na obecnie zajmowany lokal spłaca kwotą 600 złotych. Na wnioskowany lokal zawnioskował o kwotę 100 złotych. Od listopada zadeklarował wpłaty w kwocie 700 złotych – mówiła przedstawicielka MZB.

- Wpłaty z tego porozumienia są w zasadzie symboliczne, ale tak jak pani powiedziała, ważne jest, by to się nie przedawniło – stwierdził przewodniczący Mirosław Lenk. Wniosek poddano pod głosowanie. Ośmiu radnych głosowało za, dwóch było nieobecnych.

Kolejnym punktem posiedzenia była uchwała w sprawie ustanowienia dorocznych nagród Prezydenta Miasta Racibórz za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

- Sądziłem, że temat będzie już omówiony na poprzedniej komisji branżowej. Ale tak się nie stało. Zapoznałem się ze starą uchwałą, choć nie ja ją przygotowywałem. Dziś, nie mam jednak innego wyjścia, jak przekazać zastrzeżenia, które trafiły do mnie od różnych osób. Więc albo je przedyskutujemy, albo nie ma sensu się z tym tak spieszyć. Termin zgłoszenia kandydatów minął 31 sierpnia, a teraz wygląda, że robimy dogrywkę na nowych zasadach. Wydaje mi się, że nie ma co się z tym jednak śpieszyć, żebyśmy nie uchwalili knota – mówił na wstępie przewodniczący M. Lenk.

- Czy ta uchwała jest już po naszych zmianach z komisji oświaty? - dociekała radna K. Klimaszewska. - Absolutnie nie – odparł wiceprezydent Dawid Wacławczyk. Przewodniczący dodał, że sam nie jest w temacie, jakie zmiany zostały wprowadzone.

- Z perspektywy przygotowania uchwały, prosiłbym o przedstawienie wniosku dotyczącego zmiany, a następnie głosowanie nad nimi, tak jak to miało na poprzedniej komisji – zaproponował zastępca prezydenta. - Tak właśnie zrobimy, choć ja wolałbym by to komisja zarekomendowała wszystkie poprawki do naniesienia w projekcie uchwały – odparł M. Lenk, po czym zgłosił całą listę poprawek, które w dużej części były zbieżne z poprawkami Komisji Oświaty.

Ostatecznie wniosek poddano pod głosowanie. Siedmiu radnych głosowało za, dwóch wstrzymało się od głosu, a jeden był nieobecny. Zarówno poprawki naniesione podczas posiedzenia komisji oświaty, jak i podczas komisji rozwoju gospodarczego zostały przekazane wiceprezydentowi Dawidowi Wacławczykowi w formie papierowej. - Będziemy musieli sobie z tym teraz jakoś poradzić – powiedział zastępca prezydenta.

Przez kolejne uchwały komisja przebiegła w tempie ekspresowym. Zarówno uchwała o stypendiach jak i uchwały dotyczące sprzedaży terenów zostały przegłosowane bez dyskusji. Bez takowej odbyło się także w punkcie dotyczącym spraw bieżących i wolnych wniosków.

Autor: (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:komisja

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.