Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 października 202212:35

Przemycali narkotyki z Czech. Akcja CBŚP na Śląsku

Reklama
Racibórz:

O dwóch akcjach uderzających w grupy handlujące narkotykami w Jastrzębiu Zdroju informuje miejscowa komenda oraz Centralne Biuro Śledcze Policji.

KOLEJNE UDERZENIE W GANG PSEUDOKIBICÓW

Policjanci CBŚP przejęli narkotyki i zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w gangu, którego członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców. Łącznie w śledztwie występuje już 19 podejrzanych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza podzieliła swoje miasto na strefy wpływów, w których poszczególni członkowie wprowadzali do obrotu narkotyki oraz nowe substancje psychoaktywne.

Policjanci z Zarząd w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 3 osoby w ramach sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się multiprzestępczością, wywodzącej się ze środowiska pseudokibiców. Podczas akcji policjanci przejęli pół kilograma substancji psychoaktywnej, z której można uzyskać ponad 5 tys. działek handlowych, a także tabletki MDMA i 2CB.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych, uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zmuszania groźbą innych osób do sprzedaży nielegalnych substancji.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec 2 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przeprowadzona akcja jest kolejnym uderzeniem w prowadzonym od roku śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków i dopalaczy. O akcji pisaliśmy w materiale pt. "Uderzenie w gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami". Członkowie gangu zajmowali się również wymuszeniami zwrotów długów za narkotyki. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa działała w od 2017 na terenie Jastrzębia Zdroju i okolicznych miast. Według śledczych członkowie gangu mogli wprowadzić na rynek co najmniej 100 kg narkotyków. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 19 podejrzanych, z czego 12 jest tymczasowo aresztowanych. Niektórzy z nich przebywają w zakładach penitencjarnych w związku z popełnieniem przestępstw w innych sprawach. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa przestępcza dążyła do stworzenia monopolu na handel narkotykami i dopalaczami na terenie Jastrzębia-Zdroju.

PRZEMYCALI NARKOTYKI Z CZECH

Kryminalni z jastrzębskiej komendy zatrzymali 21, 23 oraz 27-latka podejrzanych o posiadanie, handel i przemyt narkotyków. W mieszkaniu jednego z nich ujawnili 880 gramów marihuany. Śledczy badają teraz, na jaką skalę zatrzymani prowadził swój przestępczy proceder i komu sprzedawali środki odurzające. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

W czwartek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód opel, który wjechał na jedną z posesji. Stróże prawa podejrzewali, że w tym samochodzie znajduje się osoba poszukiwana. W trakcie kontroli kierowca oraz pasażer byli bardzo zdenerwowani. Szybko wyszedł na jaw powód ich nerwowego zachowania. Podczas sprawdzenia wnętrza opla policjanci ujawnili w nim 880 gramów marihuany. 21 oraz 23-latek zostali zatrzymani. Następnie stróże prawa sprawdzili posesję, na której zaparkowała osobówka. Podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczenia gospodarczego policjanci zatrzymali 27-latka oraz zabezpieczyli marihuanę, sześć wag elektronicznych, pieniądze, zegarki, telefony, maszynkę do liczenia pieniędzy oraz 10 młynków do marihuany. Ponadto natrafili na ostrą amunicję, którą zabezpieczyli wezwani na miejsce policyjni kontrterroryści z grupy minersko–pirotechnicznej.

Jak się później okazało kierowca oraz pasażer zostali zatrzymani, gdy przywieźli narkotyki dopiero co zakupione na terenie Czech. Jak ustali prowadzący sprawę kryminalni, przestępcy w narkotyki zaopatrywali się w Czechach i sami przewozili je przez granicę. Dwóm mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju oraz mieszkańcowi powiatu mikołowskiego przedstawiono już zarzuty za posiadanie, handel i przemyt narkotyków. Decyzją sądu wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące. Teraz policjanci ustalają, na jaką skalę prowadzili swój przestępczy proceder i komu sprzedawali środki odurzające.

Autor: CBŚP, KMP Jastrzębie Zdrój, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Aktualności6 lutego 202310:07

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne

Raciborskie murale kosztowały ponad 112 tys. zł. W planie dwa kolejne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
39
red., fot. arch. portalu/FB Dawid Wacławczyk wiceprezydent R-rza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.