Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 października 202210:31

Mała Czarna - warsztaty o kawie przy książce z Piotrem Mojżyszkiem

Mała Czarna - warsztaty o kawie przy książce z Piotrem Mojżyszkiem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

AKTUALIZACJA - zmiana terminu. Kawa ruszyła w świat startując z Afryki. Dzisiaj każda kultura, każdy kraj nadał jej swoistego rysu i charakteru. Umawiamy się na kawę, robimy przerwę na kawę, przy niej omawiamy biznesy i życiowe plany – rozgrzewa nasze serca i umysły. Podobno rewolucje zaczynały się w kawiarniach!

Małe filiżaneczki, duże kubki, frenchpressy, aeropresy, kawiarki, tygielki, z kardamonem i cukrem, pianką i śmietanką. Zmieniają się mody, co rusz pojawiają się nowe sposoby palenia kawy, zaparzania, serwowania. To już nie tylko kawa, ale cała kultura. Podczas warsztatów o kawie pomożemy Wam się w tym trochę rozeznać. Zabierzemy Was w etnologiczną podróż po świecie śladem tego magicznego napoju.

Podczas warsztatów:
• Spróbujemy odpowiedzieć na podstawowe pytania: kawa czy herbata? Czy kawa jest zdrowa? Która jest najlepsza? I co z mlekiem w kawie?
• Świat aromatów i smaków jest ogromny. Nauczymy się wyciągać z kawy to co najlepsze.
• Poznamy proces uprawy i obróbki kawy.
• Opowiemy na co zwracać uwagę, by napić się tej najlepszej kawy. I rozbudzimy nieco ciekawość na temat kawowego świata, sposobów prażenia i parzenia.

16 LISTOPADA, godz. 16.00 Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9 

Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu: 32 415 68 78 lub mailowo: [email protected].

Wydarzenie przeprowadzone będzie w ramach projektu „Pozytywnie zaBOOKowani”, który Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu realizuje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Autor: Biblioteka Racibórz, fot. pixabay.com/emirkrasni, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 lutego 202623:50

Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO]

Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwanaście weekendów wypełnionych futsalowymi emocjami, kilkadziesiąt rozegranych spotkań i blisko sześćset zdobytych bramek – tak w liczbach można podsumować XXIII edycję Halowej Ligi Piłki Nożnej. Rozgrywki zakończyły się w niedzielę, 15 lutego, w hali OSiR przy ul. Łąkowej, a ich wielkim triumfatorem został zespół Wicher i Przyjaciele z Płoni, który do mistrzostwa dołożył także Superpuchar.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.