Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 października 202208:39

ROZBITKOWIE od niedzieli w lesie Obora

Reklama
Racibórz:

- Kiedy pojawiają się moje rzeźby w przestrzeni publicznej, milknie mój komentarz: widz i rzeźba mają sobie więcej do powiedzenia niż by to zrobiła moja narracja. Czeka ich wiele pytań, na które muszą znaleźć swoją odpowiedź, ale dzięki temu odkrywają pokłady emocji, których ja nie dostrzegłem skupiając się nad formą i przekazem - przekonuje artysta.

Arboretum Bramy Morawskiej zaprasza na wernisaż wystawy ROZBITKOWIE autorstwa Czesława Podleśnego. Początek o godzinie 15:00 na polanie wypoczynkowej koło Zaczarowanego Ogrodu. Instalacja stanie przy Stawie Szuwarowym (nad Zaczarowanym Ogrodem), gdzie będziecie mogli ją oglądać przez cały październik.

Czesław Podleśny - urodzony 1959 r. w Rybniku, syn górnika, rzeźbiarz, rysownik, malarz, poeta. Uczył się w Liceum Antoniego Kenera w Zakopanem, w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od trzydziestu czterech lat prezentuje swoje prace na międzynarodowym rynku sztuki. Poza dziesiątkami wystaw indywidualnych brał udział również w ponad stu wystawach zbiorowych. Uczestniczył w pięćdziesięciu międzynarodowych sympozjach artystycznych w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Francji, Rosji, Danii, Holandii, Anglii, Włoszech, Korei Południowej, USA, Turcji, Ukrainie, Finlandii, Hiszpanii. Jego prace znajdują się w Muzeach w Katowicach, Białej Podlaskiej, Wrocławiu, Penzie (Rosja), Seulu (Korea Południowa) oraz w kolekcjach prywatnych na całym Świecie. Nagradzany kulturalnymi stypendiami Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodami artystycznymi. Rezydent amerykańskich uczelni artystycznych: Maryland Institute College of Art., Clay Studio, Philadelphia, Tuscarora Pottery School, Nevada. Doktor sztuki. Twórca happenigów artystycznych: „Detronizacja”, „Muzyka maszyn”, „Płonące rzeźby”. Pomysłodawca, twórca i koordynator Przestrzeni Sztuki WL4 w Gdańsku. Obecnie wiceprezes Stowarzyszenia WL4 Przestrzeń Sztuki działającego w budynku Mleczny Piotr na terenie Stoczni Cesarskiej. Jego prace poza wystawami można zobaczyć na ekspozycjach stałych w gdańskim Office Island i przestrzeni publicznej Stoczni Cesarskiej oraz La an der Thaya w Austrii.

Autor: źródło: Arboretum Bramy Morawskiej, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.