8. Edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Raciborzu

Dłuższe godziny otwarcia, całodniowa amnestia dla zalegających ze zwrotem zbiorów, projekcje filmów - "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" dla dzieci i Comedy Queen’ dla młodzieży oraz wernisaż wystawy i slajdowisko Pauliny Michalak – tak wyglądała Noc Bibliotek w raciborskiej bibliotece.
23 czytelników skorzystało z amnestii 1 października w trakcie 8. Edycji Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Dłuższe godziny otwarcia, całodniowa amnestia dla zalegających ze zwrotem zbiorów, projekcje filmów - "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica" dla dzieci i Comedy Queen’ dla młodzieży oraz wernisaż wystawy i slajdowisko Pauliny Michalak – tak wyglądała Noc Bibliotek w raciborskiej bibliotece.
„Norwegia w obiektywie Pauliny Michalak” to pierwsze wydarzenie z nowego cyklu – jaki proponuje biblioteka - „Pasje Bibliotekarzy”. Największą pasją Pauliny Michalak, na co dzień kierowniczki Filii nr 3 Ocice raciborskiej biblioteki, jest fotografia. W tym roku połączyła ją z bardzo aktywnym, jak na urlop, trekkingiem po Lofotach. Podróż trwała 13 dni, a sam trekking, w którym grupa pokonała aż 160 km, 10 dni z 15-kilogramowym plecakiem.
Bohaterka spotkania opowiedziała o kulisach powstania swoich fotografii i o historiach z nimi związanych. Uczestnicy mieli okazje poznać m.in. genezę czerwonych i żółtych norweskich domków, posłuchać o rybnych przysmakach Norwegów i przede wszystkim pozachwycać się naturą i fiordami. Dzięki zdjęciom, filmom i opowieściom autorka przeniosła wszystkich obecnych do bajecznej, pełnej soczystej zieleni krainy.
Uczestnicy byli ogromnie zainteresowani podróżą, padło wiele pytań, na które zainteresowani tematem otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Wernisaż odbył się w ciepłej, rodzinnej atmosferze – Paulinie Michalak towarzyszyli najbliżsi – mąż, dzieci i rodzeństwo, ale także rodzina biblioteczna – koleżanki i koledzy z pracy.
Na kolejne spotkanie z pasjami raciborskich bibliotekarzy zapraszamy 31 października na godz.18.00 do biblioteki na ul. Kasprowicza 12 na „Wszystko jest kwestią wyobraźni” - lalki (niekoniecznie ładne) Bożeny Plis-Grochowicz.

























![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)
![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)



![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)
![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)


![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)



![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)





![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)
![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)
![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)
![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)


















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany