Drezno, Wiedeń, Brno, Nikiszowiec a może Gdańsk? – zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne!

Wiedeń to absolutna klasyka jarmarków bożonarodzeniowych. Nikiszowiec jest za to bliżej i chwali się ciekawymi atrakcjami kulturalnymi i kulinarnymi. Brno jest stolicą regionu morawskiego. Drezno czaruje pięknem architektury, smakiem Christstollen i… ma najlepsze grzańce! Gdańsk cieszy się najpiękniejszym z jarmarków w Polsce, a jego największym atutem jest położenie nad morzem.
Wyjazdy Jarmarkowe cieszą się w naszym kalendarzu wycieczek niegasnącą popularnością. Bo czyż nie pięknie jest właśnie na nich nastroić się na najpiękniejsze święta w roku? Zwiedzić piękne miasto, zobaczyć jak wyglądają jego zabytki w świątecznej iluminacji, napić się ciepłego grzańca, posłuchać pieśni adwentowych, poznać miejscowe zwyczaje bożonarodzeniowe, skosztować lokalnych smakołyków i zakupić prezenty świąteczne od miejscowych rękodzielników?
Co bardzo ważne: nasze wyjazdy „jarmarkowe” nigdy nie składają się tylko z dojazdu i czasu wolnego, co niestety cechuje wiele biur chcących za wszelką cenę przedstawić ofertę najtańszą. My wychodzimy z założenia, że każde miasto warto najpierw poznać. Za każdym razem najpierw je zwiedzamy z miejscowym, licencjonowanym przewodnikiem - pasjonatem, który pokazuje najważniejsze zabytki, wskazuje miejsca, w które warto wrócić, podpowiada co warto kupić na jarmarku, co miejscowego zjeść, czego się napić. Dopiero potem następuje czas wolny na jedzenie i pobyt na samych jarmarkach, na które przeznaczamy przeciętnie 3-4 godziny.
Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020” i uplasował się na 3 miejscu! W tym roku po raz pierwszy poczujemy klimat tego wyjątkowego miejsca. Magia światełek, ręczne wyroby jak również smakowite przysmaki towarzyszyć nam będą na naszym 3-dniowym wyjeździe nad morze. Zanim udamy się na jarmark pospacerujemy po Płocku zwiedzając najciekawsze miejsca turystyczne m.in Bazylikę Katedralną, Muzeum Diecezjalne, Wzgórze Tumskie. W drodze powrotnej nie zabraknie Zamku Krzyżackiego w Malborku, który zwiedzimy z przewodnikiem.
Kalendarz naszych wyjazdów przedstawia się następująco (szczegóły w linkach):
26.11.2022 (sobota): WIEDEŃ
3.12.2022 (sobota): DREZNO
9 – 11.12.2022 (piątek - niedziela): GDAŃSK
10.12.2022 (sobota): BRNO
11.12.2022(niedziela): NIKISZOWIEC
Zapisy prowadzimy i informacji udzielamy w Orinoko Art & Travel na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E'Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz 9:00 - 17:00. Telefon: 32 740 92 00, 515 739 642.




























![Potrącenie kobiety na Rybnickiej. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] Potrącenie kobiety na Rybnickiej. Lądował śmigłowiec LPR [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779735303img-1572-.jpg)









![Polska Smakuje na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Regionalne eliminacje konkursu kulinarnego, koncerty i występy artystyczne [13 CZERWCA] Polska Smakuje na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Regionalne eliminacje konkursu kulinarnego, koncerty i występy artystyczne [13 CZERWCA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779694966697777718-1422977416514013-920043347092295542-n-2-.jpg)






![Najmłodsi ponownie opanowali boisko w Markowicach [FOTO] Najmłodsi ponownie opanowali boisko w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779697561photo-31-z-100-.jpg)

![Emocje do końca w Tworkowie. Błyskawica wypuszcza zwycięstwo [FOTO] Emocje do końca w Tworkowie. Błyskawica wypuszcza zwycięstwo [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779739644photo-53-z-60-.jpg)






























Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.