Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 września 202208:37

Podsumowanie projektów unijnych w CKZiU nr 1 w Raciborzu

Podsumowanie projektów unijnych w CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W miniony wtorek, 27 września, w Centrum odbyła się konferencja podsumowująca zagraniczne praktyki zawodowe realizowane w ramach dwóch projektów.

Pierwszy z nich pt. „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej” obejmował praktyki 36 uczniów w Maladze i na Teneryfie, drugi „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu” to wyjazd na staże 21 uczniów oraz 9 nauczycieli na szkolenie job shadowing na Cypr.

Otwarcia konferencji dokonały uczestniczki projektu Aleksandra Tietz oraz Katarzyna Filak, które po powitaniu zgromadzonych przedstawiły korzyści płynące z zagranicznych praktyk zawodowych. Następnie głos zabrał dyrektor Centrum Jacek Kąsek. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne jest doświadczenie zawodowe, które zdobywa się podczas pracy w przedsiębiorstwach. Dodatkowym atutem tych doświadczeń jest także poznawanie przedsiębiorstw poza granicami naszego kraju, doskonalenie języka, praca w międzynarodowym zespole oraz poczucie kultury odwiedzanego kraju. To wszystko składa się na szeroką perspektywę rozwoju i szansy budowania miejsca naszego ucznia - młodego człowieka w przyszłym, dorosłym życiu.

Dyrektor podziękował koordynatorom projektów, uczniom oraz ich opiekunom za zaangażowanie. Podkreślił, że zawsze podczas wizyt monitorujących słyszy tylko dobre słowa o praktykantach CKZiU nr 1 w Raciborzu.
Następnie głos zabrali sami uczestnicy praktyk – zebrani mogli posłuchać wypowiedzi praktykantów oglądając filmik, w którym uczestnicy opowiadali co najbardziej zapamiętali z praktyk oraz co ich najmilej zaskoczyło podczas odbywania stażu. We wspomnieniach uczniów padło dużo ciepłych słów o tym jak serdecznie ich przyjęto w miejscach praktyk oraz o tym jak doceniano ich pracę i zaangażowanie. Nie zabrakło również wspomnień z wycieczek organizowanych podczas pobytu na Teneryfie, Maladze czy Cyprze.

Po wspomnieniach nadszedł czas na wręczenie dokumentów potwierdzających zdobyte umiejętności zawodowe. Technicy architektury krajobrazu, technicy budownictwa, technicy hotelarstwa, technicy żywienia i usług gastronomicznych oraz nauczyciele odebrali z rąk koordynatora projektów, Aleksandry Kalisz, certyfikaty, zaświadczenia i dokumenty Europass Mobilność.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność. Podziękowania składamy także wszystkim osobom, dzięki którym możliwe było przygotowanie projektu oraz jego realizacja.

Obecnie trwa ostatni etap realizacji projektów polegający na sporządzaniu sprawozdań, upowszechnianiu rezultatów projektu m.in. mulit książeczek o kuchni Teneryfy, prezentacji o sztuce street-artu czy usługach dodatkowych w hotelu jak i specyfice pracy animatorów czasu wolnego. To oczywiście jedne z wielu materiałów, które będą wykorzystywane podczas lekcji a już wkrótce będzie można je zobaczyć m.in na stronie Internetowej szkoły oraz serwisie YouTube. Przygotowanie raportów zakończy działania projektowe.

Projekty: „Twój krok do europejskiej kariery zawodowej” o numerze POWERVET-2020-1-PL01-KA102-079154 był realizowany w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz „Z nowymi kompetencjami w przyszłość zawodową – CKZiU nr 1 w Raciborzu” nr projektu: 2021-1-PL01-KA121-VET-000010552 są współfinansowane przez Unię Europejską.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
18
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności30 marca 202307:59

Parada 2022 udana dla Zary

Parada 2022 udana dla Zary - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Kultura i edukacja30 marca 202322:03

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO]

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Politechnika nad Odrą ma już w Raciborzu ugruntowaną markę. Swoje miejsce znajdą tu ścisłe umysły, nastawione na nowe technologie, otwarte na współpracę zagraniczną.

Marta Wawoczny
Aktualności29 marca 202314:55

W GCK Nędza zorganizowano warsztaty kroszonkarskie

W GCK Nędza zorganizowano warsztaty kroszonkarskie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Joanna Kazubska - dyrektor GCK w Nędzy
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.